"Доручив провести нараду": Степанов пояснив, чому в Україні почали робити менше ПЛР-тестів на коронавірус

"Доручив провести нараду": Степанов пояснив, чому в Україні почали робити менше ПЛР-тестів на коронавірус

Фото: unsplash.com

В Україні значно скоротилася кількість зразків, які відбирають для ПЛР-тесту на коронавірус.

В Україні знижується щоденна офіційна статистика хворих на коронавірус та кількість проведених ПЛР-тестів, бо медики почали застосовувати експрес-тести на антиген до COVID-19.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 28 грудня.

Степанов пояснив, що давати щодня таку статистику - це "дуже великий ризик спотвореності". Так, за словами голови МОЗ, упродовж минулого тижня було проведено 58 тисяч 063 експрес-тести на виявлення антигену, позаминулого - 34 тис. 058. Кількість людей, яким діагностували коронавірус за допомогою такого тестування, понад 14 тис. Ці дані додані до загальної статистики.

"Ми почали застосовувати експрес-тести на антиген, це тести, які робляться за 15 хвилин. Ми цю статистику даємо щотижнево, тому що кількість медичних працівників, які роблять ці тести, достатньо велика. Наприклад, ці тести роблять сімейні лікарі, їх понад 23 тисяч у нашій країні. Щодня давати таку статистику - великий ризик спотвореності такої статистики, тому ми робити це будемо щотижня, тому що додається велика кількість медичних працівників, пунктів тестування - лабораторії, лікарні, безпосередньо сімейні лікарі", - сказав Степанов.

Водночас очільник МОЗ підтвердив, що кількість українців, які здають тест, таки знизилася. Наприклад, 27 грудня до лабораторії МОЗ доставили понад 4 тисячі зразків для аналізу. Тому Степанов проведе селекторну нараду, щоб охопити більшу кількість людей для тестувань.

"Я вже дав доручення провести відповідний селектор, тому що ми вже розширили категорії осіб, які треба тестувати. Це не тільки з ознаками коронавірусу, це люди з респіраторними захворюваннями, люди, які мали контакти з близькою людиною", - пояснив міністр.

Як повідомлялося, в Україні тестуватимуть на коронавірус за новим алгоритмом.

Нагадаємо, Україні станом на ранок 28 грудня було зафіксовано 4 385 нових випадків коронавірусу. Протягом доби від COVID-19 померли 75 людей, ще 7 191 інфікований одужав.  

Коронавірус в Україні: за минулу добу хворобу виявили у більше ніж 4 тисяч людей

Коронавірус в Україні: за минулу добу хворобу виявили у більше ніж 4 тисяч людей

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація