Допомога зараженим коронавірусом: як медики вирішують, кого залишати вдома, а кого шпиталізовувати

Дата публікації
Перегляди
4896
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Допомога зараженим коронавірусом: як медики вирішують, кого залишати вдома, а кого шпиталізовувати

Фото: УНІАН

Дивіться схему-алгоритм, за якою медики мають діяти при розподілі пацієнтів.

МОЗ України оприлюднило наказ 722, у якому розписано, у яких випадках пацієнта можна залишити лікуватися вдома, кого потрібно шпиталізовувати до лікарні, а також куди "швидкі" повинні везти інфікованих коронавірусом COVID-19.

Про те, як нині виглядає схема-алгоритм, за яким мають діяти медики, що розподіляють пацієнтів, а також куди дзвонити, якщо система дає збій, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Пацієнт, відчувши перші симптоми, схожі на застуду, одразу телефонує сімейному лікарю, який може залишити хворого лікуватися вдома. Є чітко прописані симптоми, коли так можна.

Зокрема, у таких випадках температура людини має бути не вищою за 38 градусів за Цельсієм. Окрім того, відсутніми повинні бути нудота, блювота, діарея, порушення свідомості та млявість. Нежить та сухий кашель без затрудненого дихання - допускаються. 

Якщо ж бодай один симптом більш важкий, то сімейний лікар має доправляти пацієнта до медзакладу. Показання такі: ядуха, затруднене дихання, збільшення частоти дихання, кровохаркання, нудота, блювота, діарея, сплутаність свідомості чи загальмованість, температура, вища за 38 градусів за Цельсієм, яка піднімається навіт коли пацієнт прийняв жарознижувальне.

Правила шпиталізації: за яким алгоритмом мають діяти медики при розподілі пацієнтів

Правила шпиталізації: за яким алгоритмом мають діяти медики при розподілі пацієнтів

Не рекомендують залишати вдома пацієнтів, що мають хвороби, віднесені до груп ризику - це хронічна хвороба легенів та серцево-судинної системи, ниркова недостатність, імунодефіцити, тяжка алергія, а також аутоімунні захворювання. 

"Швидку" до свого пацієнта має викликати сімейний лікар. "Пацієнт може подзвонити на "103" самостійно. Тоді диспетчер розпитує його про симптоми. У результаті або радить дзвонити до сімейного лікаря і лишатися під його наглядом вдома, або направляє бригаду в захисних костюмах", - каже очільниця Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Оксана Мовчан. 

Що ж до медзакладів, куди "швидкі" повинні везти хворих пацієнтів - то усі вони визначені на сайті НСЗУ у вигляді інтерактивної мапи. Там можна побачити, скільки у лікарнях наразі фахівців й апаратів штучного дихання.

Кореспондентка ТСН Оксана Муляр.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
4896
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація