Домашній карантин: у МОЗ розповіли, кого та як лікуватимуть від коронавірусу на самоізоляції

Домашній карантин: у МОЗ розповіли, кого та як лікуватимуть від коронавірусу на самоізоляції

Фото: УНІАН

МОЗ України оновило алгоритми надання допомоги хворим на COVID-19.

В Україні оновили алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на нову коронавірусну інфекцію

Відтепер хворих із легкою формою COVID-19, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду медиків, лікуватимуть вдома. Про це йдеться на Урядовому порталі.

"Лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю", - повідомили у МОЗ.

Водночас, лікування на самоізоляції заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень, або ж коли він має наступні симптоми: задуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Ускладнення дихання при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби.

Як вберегтися від коронавірусу: журналісти ТСН.Тижня нагадали, як прості речі рятують життя

Як вберегтися від коронавірусу: журналісти ТСН.Тижня нагадали, як прості речі рятують життя

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація