Застосунок "Дій вдома" запрацював в Україні: кому потрібен додаток та що з ним робити

Застосунок "Дій вдома" запрацював в Україні: кому потрібен додаток та що з ним робити

Фото: unsplash.com

Про це дізнавалися кореспонденти ТСН.

В Україні запрацював мобільний застосунок "Дій вдома". Запуск його анонсувало Міністерство цифрової трансформації. За допомогою програми слідкуватимуть за тими, хто повернувся з-за кордону і мають дотримуватись самоізоляції. Чи штрафуватимуть тих, хто ігноруватиме прохання додатка, в сюжеті ТСН 19:30.

Туристи з окупованого Криму щойно приїхали додому. Як тільки вони чують про обсервацію, одразу ж намагаються про неї забути.

"Не захотіли залишатися на примусовій обсервації, та сказали, що вони будуть проводити самоізоляцію за місцем свого мешкання", — говорить речниця ГУНП у Херсонській області Тетяна Пшонь.

Як влада слідкуватиме за тими, хто повернувся з-за кордону і обіцяв дотримуватись самоізоляції

Як влада слідкуватиме за тими, хто повернувся з-за кордону і обіцяв дотримуватись самоізоляції

Не вподобали правила ізоляції ті, хто повернувся минулого тижня в аеропорт Бориспіль — вони виламували двері, щоб обійнятися з рідними. Водночас туристи з Балі з валізами втекли з готелю де мали проходити обсервацію.

Наслідки таких втеч демонструє віце-прем'єр. Дані про понад пі вмільйона людей, які повернулися з місць, де шириться епідемія, винесли на мапу. Червоні цятки — місця, де найбільше порушників самоізоляції. А ось мапа тих, хто захворів на коронавірус станом на вчора. Більшість хворих і порушників перебувають на одній і тій самій території.

Нині контролюють самоізоляцію поліція та санепідслужба. Одним телефонують, а до інших медики навідуються разом з поліцією. Відтепер стежитимуть ще й через мобільний застосунок "Дій вдома". За задумом міністерства, люди, які підлягають обов’язковій самоізоляції, повинні завантажити застосунок собі на смартфон.

Кореспондентка встановила додаток собі. Там є декілька нагадувань про те що в країні карантин і що робити, якщо раптом вам стало зле. А от щоб зайти далі, необхідно ввести номер телефону. Через те, що журналістка за кордоном останній місяць не була, а отже оминула обов'язковку обсервацію, в базі її контакту немає, а отже і доступу до "Дій" теж.

Як працює для тих кому це потрібно, пояснює віцепрем'єр. Протягом 14 днів громадянам, які прибули з-за кордону, з підтвердженням або підозрою на зараження коронавірусом, додаток надсилатиме до десятка повідомлень. А ви йому у відповідь фото — такий собі доказ, що ви вдома.

Люди отримують пуш повідомлення. У відповідь їм потрібно відсканувати обличчя і в цей час фіксується геолокація. І ми чітко знаємо, що людина перебуває в місці, де повинна проходити обсервацію. Як що ви раптом заснули або не побачили смску, сповіщення піде до поліції. Там вирішуватимуть, як перевірити дотримання режиму. Можливо зателефонувати, а можливо навідатись у гості.

Система побудована таким чином, що неможливо підвантажити відео чи фото, яке зроблене не в той момент. Щойно додаток запустили, у відповідь отримали шквал критики. Наскільки законним є таке втручання в особисте життя — одна з головних претензій. В уряді кажуть, що нікого не примушуватимуть встановлювати застосунок.

Міністр цифрових трансформації Михайло Федоров наголосив, що штрафів за ігнорування пуш-повідомлень виписувати не будуть. Застосунок — це лише додатковий інструмент контролю і розрахований він, швидше, на самосвідомість людей.

Кореспондентка ТСН Олена Гущик

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація