Добровільне, а вакцина може викликати алергію: що треба знати про щеплення від коронавірусу

Добровільне, а вакцина може викликати алергію: що треба знати про щеплення від коронавірусу

Фото: Associated Press

Попри пройдені клінічні випробування та високу ефективність вакцини українці мають до неї питання.

Міністерство охорони здоров'я України розробило Національний план вакцинації українців від коронавірусу. Згідно із ним, першими щеплення отримають медики. Це може статися вже в лютому. А от до тих, хто не входить до зони ризику, черга за безкоштовною вакциною дійде в кращому разі наприкінці наступного року. Тим часом у світі в кількох людей на вакцину з'явилася алергічна реакція.

Про це йдеться 19 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Китайські генетики розшифрували послідовність геному вірусу за лічені дні. Його одразу ж виклали в мережу у вільний доступ. І відтоді розробка вакцини стала викликом для всього світу. Її розробили безпрецедентно швидко. І тепер, щоби виробився колективний імунітет, нею мають провакцинувати щонайменше 70% населення. Вакцини із лабораторій вже роз'їжджаються по всьому світу. Україна ще стоїть у черзі за препаратом.

Це щеплення добровільне. І попри пройдені клінічні випробування та високу ефективність вакцини українці мають до неї питання.

Єдині, кого медики просять не вакцинуватися, - це ті, хто саме хворіє на ГРЗ. Їм радять зробити щеплення вже після одужання. А ще, кажуть, у світі поки що не вакцинують вагітних та дітей. Але у дітей уже розпочали проводитися дослідження.

А от виробники просять уважно читати інструкцію до вакцини. І якщо серед речовин там побачите бодай одну, на яку маєте підтверджену алергію, не вакцинуйтеся. У світі вже є зафіксовані випадки, коли вакцина викликала реакцію навіть у тих, хто не має алергії. Але лікарі кажуть, що вони поодинокі.

"Відносний ризик побічної реакції на вакцину надзвичайно низький. Звісно, може бути індивідуальна реакція, в залежності від якихось супутніх захворювань чи супутніх станів, але ризик заразитись COVID-19 і отримати ускладнення від COVID-19 – суттєво вищий", - пояснює лікар-алерголог Мітчел Грейсон.

Тим часом у світі деякі країни почали масову вакцинацію своїх громадян. Цим шляхом уже пішли у Великій Британії та Сполучених Штатах Америки. Там кампанію з імунізації населення назвали найбільшою в історії.

МОЗ затвердив, кого першочергово вакцинуватимуть від COVID-19

МОЗ затвердив, кого першочергово вакцинуватимуть від COVID-19

Перша поставка, яку Україна очікує в лютому, - це мільйон і двісті тисяч доз. Тобто, вакцинуватися зможуть 600 тисяч українців, бо колоти її треба двічі. Це медики, соцпрацівники, військовослужбовці та мешканці будинків для літніх людей. Після цього мають вакцинувати тих, хто має супутні захворювання і тих, кому понад 60 років, а також людей із професійної зони ризику. Наприклад, освітян та правоохоронців. І лише потім перейдуть до вакцинації всіх інших.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що від квітня наступного року епідемія коронавірусу в Україні піде на спад. Цьому посприяють початок вакцинації та люди, які уже перехворіли на COVID-19.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація