До України привезуть 30 тисяч пігулок для лікування коронавірусу, які у США прибрали з рекомендацій

До України привезуть 30 тисяч пігулок для лікування коронавірусу, які у США прибрали з рекомендацій

Фото: УНІАН

За словами медиків, гідроксихлорохін може викликати важкі побічні ефекти.

Індійський уряд вирішив безоплатно надати Україні 30 тисяч пігулок гідроксихлорохіну для лікування нового типу коронавірусу.

Препарат має високий потенціал у боротьбі з COVID-19, йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України.

Зазначається, що рішенню передувала зустріч міністра закордонних справ Дмитра Кулеби із послом Індії в Україні Партхом Сатпатхі на початку квітня. “Навіть попри заборону експорту гідроксихлорохіну за кордон, наші індійські друзі ухвалили це важливе для України рішення”, - заявив Кулеба.

Коли препарат прибуде до України, його надалі отримає Міністерство охорони здоров’я, яке розподілить ліки серед медичних закладів.

Зазначимо, що цей препарат прописаний в українському національному протоколі лікування хворих на COVID-19 і застосовується для пацієнтів з важким перебігом хвороби винятково в умовах стаціонарів, а також під пильним наглядом лікарів і за письмової згоди пацієнтів. Він буде безкоштовним для пацієнтів, які потребують його за медичними показами.

Як повідомлялося, Україна отримає ще додаткові 320 тисяч таблеток з діючою речовиною гідроксихлорохін.

Тим часом у США гідроксихлорохін та хлорохін (ліки проти вовчака, ревматичних захворювань, малярії) прибрали з офіційного списку рекомендацій для лікування нового коронавірусу. Лікарі наголошують, що дія цих препаратів щодо COVID-19 не доведена й може викликати важкі побічні ефекти.

Нині тривають понад два десятки досліджень цих препаратів, зокрема й Всесвітньої організації охорони здоров'я. Раніше "дієвість" цих двох препаратів розрекламував президент США Дональд Трамп, після чого в американських лікарнях стрімко зріс попит на ці ліки. 

Раніше у Бразилії зупинили тестування ліків від коронавірусу, які вихваляв Трамп. Причиною стала смерть 11 учасників експерименту. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація