До країн ЄС вирушать перші партії вакцини від коронавірусу: як проводитимуть щеплення

До країн ЄС вирушать перші партії вакцини від коронавірусу: як проводитимуть щеплення

Фото: Associated Press

Першим у Європі колотимуть препарат компаній BioNTech і Pfizer.

У середу, 23 грудня, до країн Євросоюзу вирушать перші партії вакцини від коронавірусу. Першим у Європі колотимуть препарат компаній BioNTech і Pfizer.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цю вакцину вже почали застосовувати в Сполучених Штатах, Канаді, Великій Британії, Ізраїлі. Для Європи перевірка тривала довше. Перші щеплення в Німеччині почнуть робити вже в неділю, 27 грудня. Німецька столиця перші холодильники з вакциною чекає в суботу. Це буде поставка в майже 10 тисяч доз. І наступного дня термінал С берлінського аеропорту Теґель запрацює і як центр вакцинації, і як база для мобільних бригад Берліна.

Звідси вирушать 60 мікроавтобусів із мобільними медичними бригадами, які робитимуть перші щеплення в будинках для людей літнього віку. У кожному автобусі – лікар, медпрацівник і два солдати бундесверу – один за кермом, інший допомагатиме бригаді. Одна команда щодня робитиме до 50 щеплень.

Німеччина оснастила 442 стаціонарних центрів вакцинації у спортивних аренах, концертних залах, виставкових центрах. Потрібні вони через складність зберігання вакцини за температури у мінус 70 градусів. Запускати в центри будуть за запрошеннями.

Повноцінно центри вакцинації запрацюють у грудні з точністю годинника:

  • 4 хвилини — щоби роздягнутися і сісти;
  • дві хвилини для уколу;
  • ще 4 хвилини — встати і вийти.

Сьогодні до країн ЄС вирушать перші партії вакцини від COVID-19

Сьогодні до країн ЄС вирушать перші партії вакцини від COVID-19

Перед процедурою будуть роз'яснення німецькою, англійською і турецькою мовами. Після уколу 30 хвилин можна буде чекати у залі під наглядом лікарів. Загалом на кожного відвідувача розраховано до 70 хвилин. А за 21 день сюди запросять знову для повторного уколу. На 6 центрів вакцинації Берлін витратив майже 200 мільйонів євро. Однак щеплення робитимуть безкоштовно.

Вакцинація не звільняє від обмежувальних заходів і обов'язку носити маску в приміщеннях і дотримуватися дистанції навіть для людей із щепленням.

Нагадаємо, що Україна у межах глобальної системи COVAX може придбати вакцини від коронавірусу різних компаній, які вже розпочали процедуру реєстрації свого препарату або наближаються до цього. Медичні системи України вже навіть готові до зберігання вакцини Pfizer, яка потребує специфічних умов.

Повʼязані теми:

Наступна публікація