До кінця року в Україні можуть з`явитися 60 нових комп'ютерних томографів для виявлення коронавірусу

До кінця року в Україні можуть з`явитися 60 нових комп'ютерних томографів для виявлення коронавірусу

фото умовне / Фото: unsplash.com

Всього в Україні заплановано придбати 160 КТ-сканерів.

Світові виробники комп'ютерних томографів (КТ) обіцяють доправити в Україну 60 таких апаратів до кінця 2020 року для виявлення COVID-19. Очікується, що Україна має невдовзі провести закупівельні процедури. 

Про це заявив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу". 

За його словами державне підприємство "Медичні закупівлі" на сьогодні провело перемовини з п'ятьма великими виробниками важкої техніки, які виробляють комп'ютерні томографи. Якщо Україна до кінця цього року проведе закупівельні процедури, виробники обіцяють доправити 60 зі 160 запланованих КТ-сканерів.

На зауваження про затягування із закупівлями Радуцький визнав:"Вони (комп'ютерні томографи - ред.) нам потрібні не на вчора, а на позавчора". Він також зазначив, що Україна не виробляє ці апарати. Так само їх не виробляють Польща, Франція та Італія. 

Питання щодо розтрачування коштів на закупівлю КТ-сканерів зачепив й народний депутат від фракції “Опозиційна платформа - За життя” Нестор Шуфрич. Він заявив, що "хтось хоче заробити 35 млн грн на цих апаратах"

"Є мета закупити 160 КТ (за планом - ред.) за ціною приблизно 21 мільйон гривень. Водночас один з виробників запропонував по 13 мільйонів гривень. Різниця в чому? Що платформа, на яку встають люди під час КТ, - 225 кг - та, яка є в техумовах Міністерства охорони здоров'я. А та, яка на 8 мільйонів менша, розрахована на 205 кг. При всій повазі до людей з великою вагою, багато у нас хворих, у яких 225 кг вага? А з 205 кг багато?", - сказав Шуфрич.

Він також зазначив, що за правління експрезидента-втікача Віктора Януковиа закупили 32 комп'ютерні томофграфи, про це свідчать дані РНБО, однак вони досі не встановлені. 

Радуцький: Україна має поставників необхідних комп'ютерних томографів

Радуцький: Україна має поставників необхідних комп'ютерних томографів

Повʼязані теми:

Наступна публікація