До кінця року в Україні мають робити 75 тисяч ПЛР-тестів на добу - Шмигаль

Дата публікації
Перегляди
172
Поділитись:
WhatsApp
Viber
До кінця року в Україні мають робити 75 тисяч ПЛР-тестів на добу - Шмигаль

Фото: unsplash.com

У МОЗ наразі напрацьовують механізм здійснення 50 тисяч тестів на добу найближчим часом.

До кінця 2020 року українські лабораторії повинні збільшити кількість ПЛР-тестувань на коронавірус до 75 тисяч на добу. Досягнення такого показника має забезпечити Міністерство охорони здоров'я. 

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на позачерговому засіданні уряду 13 жовтня. 

"Поставлено завдання міністру охорони здоров'я пану Максиму Степанову - збільшити тестування до 50 тис. на добу, але ще цього року ми маємо вийти на 75 тисяч тестувань на добу. Планку потрібно підвищувати, проблему з чергами, звісно, потрібно вирішувати", – сказав Шмигаль.

Водночас очільник МОЗ зазначив, що у відомстві вже напрацьовують механізм здійснення 50 тисяч тестів на добу найближчим часом.

"Зараз ми дійшли позначки 36 тис. тестів методом-ПЛР щодня. Зараз в нас є чітке розуміння того, як ми вийдемо на 50 тисяч тестів – намагаємося це реалізувати протягом місяця. Далі будемо нарощувати до кінця року і намагатися збільшувати кількість тестувань", – пояснив Степанов. 

Нагадаємо:

  • Кабмін 9 жовтня виділив Міністерству охорони здоров'я 100 млн грн на закупівлю послуг із проведення тестувань методом ПЛР в установах охорони здоров'я, незалежно від форми власності. Це робиться для для збільшення кількості тестувань в Україні. У приватних лабораторіях аналіз переданих зразків на коронавірус здійснюватимуть за рахунок держави. 
  • Приватні лабораторії залучатимуть до процесу проведення ПЛР-тестувань на COVID-19. Однак вони не робитимуть тести для людей з вулиці, а здійснюватимуть лише аналіз переданих їм зразків на своєму лабораторному обладнанні. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
172
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація