МОЗ вирішило проблему з фінансуванням держпідприємства "Медичні закупівлі України".
Найближчим часом для українських лікарів закуплять 90 тисяч захисних костюмів та інші засоби захисту. Це потрібно для захисту під час контактів із пацієнтами, інфікованими новим коронавірусом COVID-19.
Міністерство охорони здоров'я вже вирішило проблему з фінансуванням державного підприємства "Медичні закупівлі України", тож найближчими днями підприємство має закупити нову партію засобів індивідуального захисту для лікарів. Організація проводить роботу над укладенням відповідної угоди. Про це повідомила пресслужба МОЗ.
"На час мого приходу (на посаду) була проблема із державним підприємством "Медичні закупівлі України". Зараз це питання вирішене. Є відповідні кошти. Керівник цього підприємства Арсен Жумаділов отримав моє завдання терміново закупити засоби індивідуального захисту. Це, перш за все, костюми біозахисту і респіратори. Це речі, яких найбільше потребують наші лікарі та співробітники швидкої допомоги", - зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!