Суперечки і словесний батл: як Верховна Рада ухвалювала закони щодо протидії коронавірусу в Україні

Дата публікації
Перегляди
2450
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суперечки і словесний батл: як Верховна Рада ухвалювала закони щодо протидії коронавірусу в Україні

Фото: скриншот з відео

Уперше від початку карантину засідання Верховної Ради вдалося зібрати на вимогу опозиції.

Сьогодні, 7 травня, Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила низку рішень щодо протидії новому коронавирусу COVID-19. Зокрема, тепер тестування медиків, поліцейських та Нацгвардії на COVID-19 стане обов'язковим. Також спроститися доступ до ПЛР-тестів має і для звичайних громадян.

Окрім того, лікарі, які отримали інвалідність після перенесеного COVID-19, матимуть право на компенсацію у понад 600 тисяч гривень, а у разі смерті медика родина отримає страховку - півторамільйона гривень. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уперше від початку карантину засідання Верховної Ради вдалося зібрати на вимогу опозиції. Для цього за парламентськими правилами достатньо назбирати 150 підписів народних депутатів.

Втім, монокоаліція швидко оговталася та вирішила повернути ініціативу собі. І зареєструвала альтернативний законопроект.

Тож, окрім робочих питань, у Верховній Раді сьогодні зокрема дискутували й про те, хто - влада чи опозиція хитріший.

"У нас тут є одна хитрозроблена фракція, для якої головне - політичні дивіденди", - заявила нардепка від партії "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

"Я не знаю, хто хитро зроблений. А де хамство і зверхність - знаю!", - відповів нардеп від партії "Слуга народу" Данило Гетьманцев.

За лічені хвилини після словесного батла і "Солідарність", і "Слуги", і решта груп та фракцій одностайно проголосують за владний законопроект щодо страхових виплат родинам лікарів, які померли від коронавірусу.

А довкола того, чи платити медикам, як заразилися на COVID-19 на роботі, точилася суперечка. В опозиції казали "так" - по 200 тисяч кожному. У владі "так, але" - по 600, втім лише тим, хто отримав інвалідність.

За словами нардепа від партії "Слуга народу" Михайла Радуцького, 80% людей, які захворіли на COVID-19, взагалі не відчувають цього або переносять це захворювання дуже легко.

"І саме тому взяли норму, що тільки якщо є ускладнення, які приводять до втрати працездатності. У світі є випадки, коли люди стають інвалідами по органам дихання, люди потім все життя мають з кисневим балончиком ходити", - пояснив він.

"Офіційно ще в світі ніхто не отримав інвалідність від COVID-19. Тобто це фактично означає, що ніхто з медиків компенсацію не отримає. Тільки ті 19 родин, де медики вже загинули", - додав нардеп від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

А медикам, які через контакт з інфекційними хворими потрапили на самоізоляцію, відтепер платитимуть цілу зарплату. Досі - половину.

Крім того, депутати заборонили відмовляти у тестуванні на коронавірус будь-кому, хто має симптоми.

"Дає можливість тестуватися людям, які мають ознаки COVID-19. Крапка. Вони не мають доводити, що вони контактували з хворим чи були за кордоном. Це перше. Друге - люди, які з ними контактували, також матимуть право на тестування", - пояснила нардепка з фракції "Голос" Ольга Стефанишина.

Те, що лікарні вже перевантажені тестуваннями і часто не встигають їх робити, не завадить, вірять депутати.

А тим, кому тепер відмовлятимуть у тестах, радять звертатися до поліції.

Тестування медиків, поліцейських та Нацгвардії на коронавірус стане обов'язковим

Тестування медиків, поліцейських та Нацгвардії на коронавірус стане обов'язковим

Ольга Кошеленко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
2450
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація