Директорів тернопільських шкіл судитимуть за порушення карантину: що їм загрожує

Директорів тернопільських шкіл судитимуть за порушення карантину: що їм загрожує

Фото: Facebook/Офіс президента України

Міська влада обіцяє їм юридичний супровід. 

В Україні поменшало червоних карантинних зон. Найсуворіші обмеження залишаються в окремих районах і містах семи областей.  

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16:45. 

Це, зокрема, Захід України, деякі регіони Черкащини й Чернігівщини. Там під забороною робота громадського транспорту, шкіл, дитсадків, а також кафе й ресторанів, ТРЦ, фітнес-клубів та непродовольчих магазинів. Із міст, які за оновленим епідемічним зонуванням нарешті полишили "червону зону", Укрзалізниця почала продавати квитки на потяги. А в Чернівцях та Івано-Франківську сьогодні школярі сіли за парти вперше від початку навчального року. 

У Чернівцях школярі від 1 вересня навчалися дистанційно. Тож сьогодні сіли за парти без святкових перших дзвоників. Щоб убезпечити дітей, поки дозволяє погода, уроки проводитимуть надворі, подекуди навчання спеціально організували у дві зміни і де дозволяє кількість приміщень, ще й розбивають класи на маленькі групи. Тим часом у мерії чекають на слухання за своїм позовом до Кабміну у Київському окружному суді: вслід за Тернополем та Івано-Франківськом тамтешня міська рада вимагає від урядовців скасувати постанову про червону зону. І хоча місто вже у помаранчевій зоні свій позов принципово не відкликатимуть.   

У Тернополі, який теж став помаранчевим, звичайний понеділок - жодних змін у роботі громадського транспорту, магазинів і навчальних закладів, бо нічого не зупинялося і не  закривалося . Тернопіль уже двічі потрапляв у червону зону, однак міська влада ігнорувала приписи МОЗу та уряду. Тому сьогодні школярі та їхні батьки не відчули послаблення карантину. 

У червоній карантинній зоні залишилося сім областей України

У червоній карантинній зоні залишилося сім областей України

Хоча карантинні правила місто порушило, не вчаться через хворих та контактних  дітей лише учні восьми класів на весь Тернопіль. Щоправда, у всіх школах навчання через день, щоб не збиралося понад двадцять учнів.

Однак наприкінці вересня на директорів усіх тернопільських шкіл чекають суди за порушення карантину. У разі доведення вини їх можуть оштрафувати щонайменше на сімнадцять тисяч гривень кожного. Міська влада обіцяє їм юридичний супровід. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація