Директор одеського музею виступив проти відкриття музеїв на карантині

Дата публікації
Перегляди
1298
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Директор одеського музею виступив проти відкриття музеїв на карантині

Фото: unsplash.com

Витрати на транспорт для доглядачів, що живуть у віддалених куточках міста, перевищать прибуток музеїв, який вони можуть заробити в цих умовах.

Директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд висловився проти відкриття музеїв під час карантину. Про це йдеться в його повідомленні в Facebook.

"Шановний Максим Степанов! Введення карантину стало ударом для музеїв. Але їхнє відкриття до кінця карантину може стати ще більшим ударом", — сказав він.

За його словами, у кожному залі музею мають перебувати доглядачі, які зазвичай є людьми пенсійного віку і живуть у віддалених районах міст. 

"Зараз вони на самоізоляції. Якщо запускати музеї, особливо у великих містах, то це спричинить розтрати на транспорт для доглядачів, що перевищать не тільки їхні зарплати, але й те, що музеї могли б заробити в умовах обмеженої відвідуваності та неможливості проведення лекцій, екскурсій, дитячих програм та інших масових заходів", — йдеться в повідомленні.

уважаемый Максим Степанов!!! введение карантина стало ударом для музеев. но их открытие до конца карантина может стать...

Опубліковано Олександром Ройтбурдом Вівторок, 21 квітня 2020 р.

Крім цього, на думку Ройтбурда, це поставить під загрозу здоров'я доглядачів пенсійного віку. Він зауважив, що з його думкою погоджуються колеги з музеїв Дніпра, Києва, Львова та Одеси.

"Музейна спільнота просить вас переглянути рішення про відкриття музеїв. Думаю, було б доцільно залишити його на розгляд музеїв. Деякі музеї могли б відкритися в обмеженому режимі. Це має вирішувати кожний окремий музей самостійно", — сказано в зверненні.

Напередодні повідомлялося, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував подовження карантину в Україні до 12 травня. Цю постанову Кабмін розгляне на найближчому засіданні. Зазначається, що будуть також розглянуті і пом’якшення вже від 24 квітня - наприклад, дозвіл на прогулянки у парках, відкриття музеїв та бібліотек – за умови дотримання заходів безпеки.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Карантин в Україні 2020
Дата публікації
Перегляди
1298
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація