"Діагностують швидше": У ВООЗ сподіваються, що завдяки медикам уникнуть другої хвилі коронавірусу

"Діагностують швидше": У ВООЗ сподіваються, що завдяки медикам уникнуть другої хвилі коронавірусу

Фото: Associated Press

Експерт спрогнозував зростання нових випадків захворювання від початку навчального року.

Другої хвилі COVID-19 можна уникнути завдяки медикам, адже наразі вони мають усі необхідні для цього інструменти. Втім, з початком навчального року неминучим є ріст нових випадків зараження. 

Так вважає помічник глави Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) зі стратегічних ініціатив Раньєрі Ґуерра в інтерв'ю газеті Corriele della Sera. 

За словами експерта, медики почали виявляти більшу кількість хворих, тому що швидше і краще діагностують захворювання. Так сталося зокрема і в Італії, де спостерігається приріст нових інфікувань.

Також він додав, що наразі інфекцію найбільше поширюють ті, у кого COVID-19 протікає безсимптомно. А кількість тяжкохворих коронавірусом медики навчилися контролювати "після болючого досвіду". 

Ґуерра вважає, що з початком навчального року неминуче зростатиме кількість нових заражень COVID-19, адже фізичних контактів між учнями не уникнути. Водночас він визнає, що досі повноцінно не вивчено питання заразності дітей з коронавірусом. Наприклад, згідно з однією теорією, діти віком до 10-11 років рідше заражають оточуючих. А ось підлітки, починаючи з 12 років мають вищу схильність до передавання інфекції. 

Нагадаємо, цілком ймовірно, що інфіковані коронавірусом люди, які ще не мають жодних симптомів COVID-19, можуть бути заразними набагато раніше, ніж вважалося раніше. Такого висновку дійшли швейцарські вчені. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація