Держсекретар США прокоментував телефонну розмову з Зеленським

Дата публікації
Перегляди
3061
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Держсекретар США прокоментував телефонну розмову з Зеленським

Фото: Associated Press

Помпео подякував Україні за допомогу у поверненні американців.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із державним секретарем США Майком Помпео щодо протидії новому коронавірусу. 

Як повідомлялося, Зеленський побажав якнайшвидшого одужання хворим, оскільки Сполучені Штати перебувають в епіцентрі боротьби із пандемією COVID-19, та подякував Помпео за виділені США 1,2 млн доларів для України на подолання коронавірусу.

Також він обговорив із держсекретарем можливості отримання кредитних гарантій, необхідних для стабілізації економіки – на додаток до ресурсів, які Україна планує отримати від МВФ, Світового банку та інших іноземних партнерів. 

Водночас, сам Помпео на своїй сторінці у Twitter написав наступне: "Було гарно поговорити із Володимиром Зеленським сьогодні. Я подякував йому за допомогу України у поверненні американців додому, серед яких понад 200 добровольців Корпусу миру. Разом ми продовжуємо зосереджуватися на реформах та притягувати Росію до відповідальності за гуманітарні умови на Донбасі". 

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП - мінус 4,8%, середньорічний курс долара США - 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін).

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
3061
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація