Де найдешевше зробити тест на коронавірус у Києві: ціни та умови

Де найдешевше зробити тест на коронавірус у Києві: ціни та умови

ТСН.ua вирішив розібратися, де можна перевіритися на коронавірус у столиці і скільки це коштуватиме.

Кількість інфікованих коронавірусом у Києві невпинно зростає. І у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що кількість випадків захворювання COVID-19 буде лише збільшуватись.

Оскільки навантаження на київські лабораторії зараз дуже велике, багато охочих зробити тест змушені стояти у черзі на безкоштовне тестування, а потім ще чекати результатів. Такий варіант підходить не всім.

Тож для швидкого результату можна зробити платний тест на коронавірус.

"За направленням лікаря у Києві здати тест можна одразу, сьогодні – направлення, завтра – здавати, а от результат чекати треба дуже довго – від семи днів", – про це ТСН.ua розповіла сімейна лікарка однієї з поліклінік Дарницького району Марина Н.

У приватних клініках результат ПЛР-тесту треба чекати один-два дні. У деяких є послуга – "Виклик медсестри додому": не треба нікуди їхати, але необхідно заповнити анкету на сайті.

ТСН.ua вирішив розібратися, де можна перевіритися на коронавірус і скільки це коштуватиме.

Де найдешевше

Якщо ви вирішили самостійно зробити ПЛР-тестування, то найдешевше це буде у ДНК-лабораторії. Але там зазвичай, за даними сімейних лікарів, дуже великі черги. ПЛР-аналіз на COVID-19 в ДНК-лабораторії коштує 700 гривень, строки готовності – один робочий день. Якщо здати матеріал до 9 ранку, результат буде на сайті о 18:00. Це стосується тільки робочих днів. В суботу та неділю аналізи не видаються.

Є нюанс – хворих пацієнтів лабораторія не приймає – забір дистанційно (з явними ознаками респіраторного захворювання – лихоманка, кашель або попередній позитивний ПЛР-тест). Щоб зробити аналіз, лабораторія видає родичам епендорф та зонд для дистанційного забору матеріалу.

Попередній запис не потрібний, оформлення пацієнта відбувається на місці в порядку черги. Довідка за телефоном: 098 760 9021. На сайті ДНК-лабораторії вказані адреси філій, телефони та графік роботи.

Адреси ДНК-лабораторій. 

Тест на коронавірус у приватних лабораторіях: умови та ціни

Важливо! Варто уточнювати ціну перед тим, як зробити тест, оскільки клініки можуть її змінювати.

Медична лабораторія "Діла"

З лабораторії "Діла" приїжджає медсестра та робить у вас дома забор біоматеріалу для ПЛР-тесту.

Є також програма "Перевірся на COVID19". У скринінгових програмах поєднуються два методи дослідження ПЛР та ІФА на антитіла IgM та IgG. До вас приїжджають працівники лабораторії та беруть мазок з ротоглотки та кров з вени. Щоб замовити послугу, потрібно заповнити анкету-направлення. Результати будуть готові за одну-дві доби. 

 • ПЛР-тест вдома (результат за 24-30 годин) – 1 800 гривень;
 • ПЛР-тест терміновий (до 12 годин) – 2 500 гривень;
 • ІФА-тест – 1 200 гривень;
 • ПЛР + ІФА на антитіла IgM та IgG – 2 640 гривень. 

Адреси лабораторій "Діла"

Медична лабораторія "Сінево"

Лабораторія "Сінево" запустила ПЛР-тестування на COVID-19 зовсім нещодавно – від 9 жовтня.

Здати ПЛР-тест на COVID-19 можна у спеціалізованому центрі за адресою: м. Київ, вул. Північна, 2/58. Центр працює цілодобово, сім днів на тиждень.

Метод забору біоматеріалу – зішкріб зі слизових оболонок носових пазух і слизової оболонки глотки. Метод лабораторного дослідження – Real-time (rRT-PCR) на німецьких реагентах (BAG Diagnostics), які сертифіковані системою СE (IVD. Дослідження проводиться у спеціально обладнаній ПЛР-лабораторії "Сінево".

Термін виконання 1-2 дні.

"Сінево" також робить тести ІФА на антитіла IgM та IgG. Здати матеріал на перевірку можна у будь-якому відділенні мережі. За 5-6 робочих днів отримуєте результати на електронну пошту.

Крім того, лабораторія "Сінево" почала робити новий експрес-тест на антиген, результат якого не менш точний, ніж у ПЛР-тесту, і може бути готовий вже за 15 хвилин. "Ми не лише в сцеццентрі його робимо. Ми вже відкрили сім спеціалізованих ковідних відділень, де робимо ПЛР. І ще запустили у шести містах України (Харків, Дніпро, Одеса, Вінниця, Львів, Чернівці)", - уточнили у лабораторії.

Фото: ТСН.ua
 • ПЛР-тест – 990 гривень;
 • ІФА-тест – 600 гривень, а ще можна отримати знижку 10% при оплаті онлайн;
 • Новий експрес-тест на антиген – 720 гривень за умови оформлення онлайн.

Адреси лабораторій "Сінево".

Медична мережа "Добробут"

"Добробут" має пакетне тестування на коронавірус, до якого входять саме тестування та консультація терапевта, який інтерпретує результати. Є два варіанти тестування: експрес-тести на виявлення антитіл та ПЛР-тестування, зразки досліджуються у приватній лабораторії. Також є опція, при якій матеріал для ПЛР-дослідження відправляють у державну лабораторію. У такому випадку результатів доведеться чекати не одну добу, а тиждень.

 • ПЛР-дослідження у лабораторії  – 1 275 гривень;
 • ПЛР-дослідження з виїздом лікаря додому – 2 875 гривень; 
 • Експрес-тестування – 585 гривень (на антиген) та 625 гривень (на імуноглобуліни).

Адреси клінік "Добробут".

Клініка "Медіком"

Тут пропонують експрес-тести та ПЛР-аналіз на виявлення коронавірусної інфекції у вас дома. Для експрес-тесту медпрацівник бере кров. Проте, як вказують у клініці, негативний результат такої перевірки не виключає захворювання, тому для більш точної діагностики береться мазок з носоглотки для проведення ПЛР-аналізу. Якщо результат експрес-тесту позитивний, то його все одно доведеться перевіряти за допомогою дослідження ПЛР.

Щоб замовити тестування у "Медікомі", треба зателефонувати у колцентр клініки за телефоном (044) 503 7777, оформити виклик медпрацівника з зазначенням кількості тестів та здати кров сама процедура триватиме не більш як 15 хвилин.

 • ПЛР-тест – 2 720 гривень;
 • Експрес-тест – 1 240 гривень.

Адреси клінік "Медіком".

Медична група компаній Adonis

В "Адонісі" пропонують різні види тестування. Є опції з виїздом медпрацівників додому чи здаванням матеріалів в одній з клінік мережі, можна обрати пакет з консультацією лікаря чи без неї, робити експрес-тести чи ПЛР-дослідження.

 • ПЛР-тест з консультацією – 2 070 гривень;
 • ПЛР-тест без консультації – 1 830 гривень;
 • ПЛР-тест вдома – 2 220 гривень; 
 • ІФА-тест на антитіла IgG – 350 гривень;
 • Експрес-тест з консультацією – 1095 гривень;
 • Експрес-тест без консультації – 750 гривень.

Адреси клінік "Адоніс".

Universum Clinic

Клініка пропонує тестування з виїздом додому або у самій клініці. Можна обрати ПЛР-аналіз, еспрес-тест або ІФА-тестування на антитіла IgG чи IgM (проводяться окремо). Результати досліджень ПЛР та ІФА отримаєте протягом двох діб. Є ще й бонус: довідку про тестування на коронавірус можуть безкоштовно перекласти на 15 мов.

 • ПЛР-тест з дому – 2 300 гривень; 
 • ПЛР-тест у клініці – 1 800 гривень; 
 • ІФА – 850 гривень; 
 • Експрес-тест – 830 гривень.

Into-Sana

Заклад пропонує лише один вид тестування ПЛР-дослідження. Втім, здати матеріали для дослідження можна як вдома, так і в клініці. Результати за 3-4 робочих дні.

 • ПЛР-тест з викликом медсестри додому – 1900 гривень; 
 • ПЛР-тест у медичному центрі – 1200 гривень.

Адреси клінік Into-Sana.

KinderKlinik

Хоча мережа позиціонує себе як заклади для дітей, тут тести на коронавірус роблять і дітям, і дорослим. Окрім того, є опція замовити дослідження зразка у німецькій лабораторії. А ще тут роблять ПЛР-тести на кількісне визначення вірусу результат покаже не тільки наявність чи відсутність збудника, а й визначить вірусне навантаження. Все це можна зробити без відвідування закладу.

 • Експрес-тест – 870 гривень; 
 • ПЛР-тест із дослідженням в українській лабораторії – 2 970 гривень;
 • ПЛР-тест із дослідженням у Німеччині – 6 780 гривень.

Адреси KinderKlinik. 

Медичний центр "Медікал Град"

Центр робить три варіанти тестування на коронавірус: експрес, ПЛР та ІФА на антитіла IgG. Всі можна зробити вдома або у клініці.

 • ПЛР-тест у клініці – 1 900 гривень;
 • ПЛР-тест вдома – 2 700 гривень;
 • ІФА-тест на антитіла IgG у клініці – 610 гривень;
 • ІФА-тест вдома – 1 500 гривень;
 • Експрес-тест у клініці – 730 гривень;
 • Експрес-тест вдома – 1 500 гривень. 

Тести на коронавірус: чим вони відрізняються

Існує три види тестів на коронавірус – тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести) та експрестести.

Метод ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) – це один з найбільш сучасних, чутливих і точних методів діагностики захворювань, оскільки фіксує присутність самого віруса (його ДНК чи РНК, які є носіями генетичної інформації). Зразок матеріалу для цього тестування на COVID-19 беруть зі слизової носа людини. Суть методу полягає у виявленні фрагменту РНК чи ДНК збудника (тобто вірусу) в пробі. Метод досить складний, але дозволяє виявити вірус навіть якщо в пробі знаходиться всього одна молекула його геному.

У випадку з COVID-19 для проведення дослідження методом ПЛР потрібні спеціальні реактиви, специфічні до певного вірусу, і обладнання – ампліфікатор, що охолоджує і нагріває пробірки з пробами біоматеріалу, тож цей вид тестів проводять лише у визначених лабораторіях, яким наразі МОЗ передає тест-системи. Тому купувати тест-систему 12-16 тисяч гривень, як це пропонують через Інтернет, просто немає сенсу.

Тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести) – це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс "антиген – антитіло", який виробляється, коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G – то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Тож якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла, вона повинна буде здати зразок для ПЛР-діагностики. Наприклад, медики мають проходити діагностику кожні 14 днів, тож ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на лабораторії, де здійснюють ПЛР-дослідження. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.

Крім того, імуноферментний аналіз використовують для тих пацієнтів, які мають симптоми COVID-19, але їхні ПЛР-тести дали негативний результат. Таким чином можна буде визначити наявність та рівень антитіл в організмі.

Експрестести визначають наявність антитіл до вірусу в крові, а не власне присутність вірусу. Цей метод вважається не дуже точним, оскільки антитіла організм починає виробляти не з першого дня інфікування хворобою, а в її розпал - у випадку з COVID-19 це приблизно п'ятий-сьомий день. Результат тесту стає відомий вже за 15 хвилин, і його можна зробити в будь-якому медзакладі. Результати обов’язково потрібно підтвердити за допомогою ПЛР. Оскільки тестування може припасти на період, коли організм хворого ще не встиг виробити антитіла.

Варто наголосити, що ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу COVID-19.

Чи можуть помилятися тести на коронавірус 

Лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк пояснила ТСН.ua нюанси тестування.

"Дуже важливо розуміти, про які тести ми говоримо. Якщо говоримо про швидкі тести, ми можемо мати велику похибку, будуть як хибнопозитивні тести, так і хибнонегативні. На сьогоднішній день швидкі тести не використовуються для діагностики, вони можуть бути тільки методом скринінгу. А після них потрібно підтвердження методом ІФА або ПЛР", зазначила лікарка.

Сояк також розказала, наскільки точним є ПЛР-метод і чи має він похибки.

"Що ж до ПЛР-методу, то на сьогодні він має дуже переконливий вплив: якщо є негативний ПЛР, то немає захворювання. І тут теж потрібно розуміти, що 25% у ПЛР-методі є хибнонегативних тестів. Це означає, що 25% з обстежуваних, які отримали негативний результат, все одно можуть бути носіями вірусу. Це просто похибки самого методу. Це потрібно розуміти. Але, якщо ми отримуємо позитивний результат ПЛР, це майже 100% наявність вірусу. Виходить, що хибнонегативних тестів у ПЛР-методі більше, ніж хибнопозитивних. Тому, якщо ми отримуємо позитивний аналіз ПЛП, це на 99-100% означає, що ми хворі", резюмувала епідеміологиня. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація