COVID-19 у норок виявлений на фермах у шести країнах: у Росії з'явився шанс вийти в лідери хутряного експорту

COVID-19 у норок виявлений на фермах у шести країнах: у Росії з'явився шанс вийти в лідери хутряного експорту

Фото: pixabay.com

Наразі російські компанії скаржаться на економічну ситуацію і відсутність підтримки з боку уряду.

Крім Данії, заражені новим коронавірусів норки виявлені ще в п'яти країнах: Іспанії, Італії, США, Нідерландах і Швеції, повідомлялося напередодні, 7 листопада, на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Влада Данії, яка є найбільшим в світі постачальником хутра норки, 5 листопада вже оголосила, що знищить норок на всіх звірофермах країни після того, як у тварин був виявлений вірус COVID-19, що мутував. Йдеться приблизно про 17 мільйонів норок.

Можна припустити, що, якщо гризунів дійсно знищать, то ціна на їхнє хутро злетить, а у Росії може з'явитися реальний шанс стати лідером хутряного експорту.

Однак на сьогоднішній день російські компанії скаржаться на економічну ситуацію і відсутність підтримки з боку уряду, повідомляє Mash.

За словами ветлікаря одного зі звірогосподарств в Тверській області, на російських фермах все добре, норки не хворіють. Однак перевіряли їх останнього разу влітку котячими тест-системами.

За словами іншого експерта, для збільшення поголів'я норки в Росії немає економічних передумов, так як галузь звірінництва постраждала від пандемії: магазини і фабрики були закриті.

Своєю чергою, засновник російської хутряної компанії підкреслює, що Росія може зайняти лідируючі позиції на ринку. Однак на сьогоднішній день російський виробник вирощує не ту якість (хутра - Ред.) і не ту кількість може продати. За його словами, якщо сьогодні не скористатися ситуацією, вигідну нішу займе Китай.

Нагадаємо, що вперше факт передавання коронавірусу від тварини до людини було зафіксовано у Нідерландах у травні. Працівник спеціалізованої ферми в нідерландській провінції Брабант заразився новим типом коронавірусу COVID-19 від норки.

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація