Цього тижня до України прибуде щонайменше сім літаків із медичними виробами - Зеленський

Цього тижня до України прибуде щонайменше сім літаків із медичними виробами - Зеленський

Фото: УНІАН

До України доставлять тест-системи ПЛР, експрестести, захисні костюми, апарати штучної вентиляції легень, маски й респіратори.

Україна цього тижня отримає суттєву медичну допомогу з-за кордону задля боротьби з новим коронавірусом COVID-19. Водночас в самій Україні вже налагоджене виробництво тест-систем та антисептиків, пошиття медичних масок.

Про це у відеозверненні 7 квітня сказав президент України Володимир Зеленський.

"Протягом цього тижня ми очікуємо прибуття щонайменше семи літаків із Китаю та Південної Кореї. Вони доставлять до України тест-системи ПЛР та експрестести, захисні костюми та апарати штучної вентиляції легень, маски й респіратори. Наша мета - доставити до України 50 мільйонів масок", - сказав глава держави.

Президент також повідомив, що "паралельно максимально нарощуємо вітчизняне виробництво – починаємо виготовляти власні тест-системи ПЛР, а ще Україна щодня випускає 900 тисяч масок". 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!


 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація