Чотири етапи: в Україні затвердили план вакцинації населення від коронавірусу

Чотири етапи: в Україні затвердили план вакцинації населення від коронавірусу

Фото: УНІАН

Протягом 2021–2022 років в Україні хочуть охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення (20 млн людей).

У Міністерстві охорони здоров'я України затвердили план вакцинації населення від COVID-19. План буде гнучким, тож його оновлюватимуть кожні два тижні, аби він відповідав реальній ситуації.

Документ розробили фахівці Центру громадського здоров’я України разом з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ, йдеться на сайті ЦГЗ.

План охоплює чотири етапи вакцинації:

  • січень-квітень 2021 — люди з найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією COVID-19;
  • квітень-червень 2021 — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
  • червень-вересень 2021 — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави.
    Фото: Центр громадського здоров`я

Вакцинацію проводитимуть на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

В.о. директора ЦГЗ Ігор Кузін наголосив, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп ризику. Її проведення не заважатиме проведенню рутинної вакцинації відповідно до Календаря щеплень, щоб не допустити зниження рівня вакцинації від інших хвороб.

"Ми готові отримувати вакцину вже у першому кварталі 2021 року. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19. Вакцинація для українців з непідконтрольної території також буде доступна — відповідна процедура буде затверджена окремим планом", - зазначив Кузін.

Нагадаємо, що у людей, які зроблять щеплення від коронавірусу, імунітет до COVID-19 після цього, орієнтовно, може зберігатися щонайменше 6-9 місяців. Оскільки після введення препарату клітини імунітету зможуть запам'ятовувати вірус та забезпечувати захист усьому організму. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація