Чорногорія стала першою країною в Європі, яка подолала коронавірус: не залишилося жодного хворого

Чорногорія стала першою країною в Європі, яка подолала коронавірус: не залишилося жодного хворого

Фото: Associated Press

У країні виявили 324 інфікованих

Чорногорія стала першою країною в Європі, яка подолала коронавірус. 

Про це розповіли у ТСН.Ранок

Нових інфікованих у Чорногорії не реєструють протягом трьох тижнів, повідомляють в Інституті громадського здоровʼя в Подґориці. Перший випадок виявили 17 березня. Загалом захворіли 324 людини, померли дев’ятеро, вилікували 315 пацієнтів.

Потроху виходить із карантину й інші країни. У Мадриді та Барселоні 25 травня нарешті послаблять карантин. Іспанська влада опиралася до останнього, бо ці два міста тут найбільше постраждали від коронавірусу.  Відкриються літні тераси барів та ресторанів. Запрацюють маленькі магазини, парки та музеї. В Іспанії вже визначили й дату для початку міжнародного туризму - це 1 липня.  

Тим часом епіцентр пандемії перемістився до Бразилії. Там уже 22 тисячі смертей. США – заборонили в’їзд бразильцям. 

У самій Америці на честь Дня пам’яті загиблих військових довгі вихідні. У кількох штатах їх відзначили своєрідно: гучними вечірками без дотримання жодних санітарних вимог. Тож там бояться повторного спалаху. 

Загалом у світі 5,5 мільйона діагнозів "коронавірус". Одужали близько 2,3 млн інфікованих. Померли від ускладнень 346 тисяч осіб.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація