Чорний, жовтий та зелений: Ляшко розповів про три сценарії поширення коронавірусу в Україні

Чорний, жовтий та зелений: Ляшко розповів про три сценарії поширення коронавірусу в Україні

Фото: УНІАН

В Україні коронавірус міг забрати майже 150 тисяч життів до кінця року.

Згідно з розробленими сценаріями поширення коронавірусу в Україні, зволікання з введенням карантину у березні могло б призвести до колапсу медичної системи та понад 100 тисяч померлих від COVID-19 протягом року.

Про можливі сценарії під час брифінгу 18 червня розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко

"Якби ми в березні не впровадили карантин, то до кінця року згідно з найменш оптимістичним сценарієм "чорним", без карантинних заходів ми мали б 145 тисяч померлих до кінця року... Ця динаміка показує, що в день в Україні реєструвалося півтори-дві тисячі смертей", - зазначив Ляшко.

За словами санлікаря, якби карантин у березні не ввели б під час поодиноких випадків коронавірусу, то б вже 25 квітня не вистачало б ліжок у відділеннях інтенсивної терапії.

Якщо ж Україна продовжить дотримуватися адаптивного карантину, то є чотири варіанти розвитку подій. Найгірший варіант - 7 000 померлих до кінця року, Під час жовтого сценарію, тобто помірної сезонності 4 000 померлих до кінця року, сезонність вище середньої - 2 500 тисячі. Найоптимістичніший варіант передбачає близько тисячі померлих, однак сезонність вже не нульова, адже влітку фіксують спалахи коронавірусу.

За даними ЦГЗ, на 18 червня в Україні 34 063 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 966 летальних,  15 447 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 829 нових випадків. Загалом проведено 530 442 тестування методом ПЛР.

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація