Чому рівень антитіл після COVID-19 знижується і чи це нормально: пояснення лікаря

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
7240
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чому рівень антитіл після COVID-19 знижується і чи це нормально: пояснення лікаря

скріншот з відео / "Міжнародний рух "Місія в професії", Facebook

Павло Сільковський розповів, чому імунітет до коронавірусу може бути тривалим.

Організм людини самостійно регулює кількість антитіл до коронавірусної інфекції після того, як подолає COVID-19. У разі, якщо людина одужає і вже не контактує з вірусом, то її рівень антитіл може знижуватись і це нормально, пояснює лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський.

"Людина протягом життя контактує з безліччю вірусів і бактерій. У відповідь на цей контакт організм часто виробляє антитіла, які циркулюють в крові. Цей процес тривалий і трудоємкий, а по часу займає кілька тижнів. І якби всі ці антитіла циркулювали довго, то наша кров складалася б з антитіл і не могла б ефективно переносити кисень і поживні речовини.

Тому організм сам регулює кількість антитіл. І знижує рівень тих, які перестають бути актуальними. Поліція не повинна скупчуватися там, де в тому немає необхідності. Тому це нормально, що рівень антитіл після ковіду знижується, якщо людина захищається і вже знову не контактує з вірусом", - розповів лікар на своїй сторінці у Facebook.

При цьому, якщо з'явиться необхідність, то наш організм швидко виробить нові антитіта, запевняє медик.

Але ми ще маємо В-клітини пам‘яті. Це своєрідні матриці, на основі яких дуже швидко синтезуються нові антитіла, якщо в тому з‘явиться необхідність. Тому імунітет після COVID-19 стійкий і визначається не лише тими імуноглобулінами, які є в ІФА-тестах

додав Павло Сільковський

Нагадаємо, раніше лікар Павло Сільковський розповів, як вдома підвищити кисень у крові хворому на COVID-19.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7240
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація