Чому медицина не може здолати коронавірус: пояснення генетика

Чому медицина не може здолати коронавірус: пояснення генетика

Румунська медсестра тримає перші дози вакцини від коронавірусу / Фото: Associated Press

Люди увійшли у певну форму взаємодії із вірусами, каже Олександр Коляда.

Коронавіруси – відносно нові віруси. Інструменти для їх дослідження з'явилися лише кілька десятків років тому. Таким чином і дієвих препаратів від коронавірусів немає.

Про це генетик Олександр Коляда розповів в інтерв’ю "Буквам".

"Вірус – це шматок ДНК або РНК, запакований у білкову молекулу. "Іспанка" тривала у 1918 році. Структуру ДНК та РНК ми дізналися у 1953 році. Як вона працює – у 1960-70 х роках. Грамотно читати ці молекули ми навчилися у 1990-х. Працювати з великою кількістю ДНК та РНК – у 2000 роках", – розповів він.

За словами Коляди, бактерії лікарі знають набагато краще, бо з ними почали боротися ще у ХІХ столітті.

"Найбільшого успіху досягла боротьба з ВІЛ. Антиретровірусна терапія – це дуже великий прорив, коли буквально за 15 років із моменту відкриття вірусу вдалося знайти дуже ефективні ліки. В це вклали величезні ресурси", – зазначив лікар.

Генетик зауважив, що "іспанка" не зникла, вона модифікувалася під звичайний грип, менш небезпечний для людей. Тому, на його думку, можна розраховувати на пристосування людей і до коронавірусу.

"Таке можливо. Є віруси, які не йдуть цим шляхом – поліомієліт за багато років не став безпечнішим. Є віруси, які стають більш безпечними, але це перспектива десятків років. Зараз ми можемо проаналізувати іспанський грип, бо минуло понад 100 років. Під час пандемії азійського грипу 1957-1958 років помер 1 млн людей, та й сезонний грип щороку забирає до 650 тис. життів. Люди увійшли у певну форму взаємодії із вірусами з точки зору біології та соціальних процесів", – каже генетик.

Нагадаємо, раніше лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький в інтерв'ю ТСН.ua розповів, що коронавірус в Україні зникне після третьої хвилі. 

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація