Чому колективний імунітет не врятує від коронавірусу: Супрун назвала причину

Чому колективний імунітет не врятує від коронавірусу: Супрун назвала причину

Фото: pixabay.com

Уляна Супрун наголошує, що досягнення колективного імунітету не зводить до нуля ризики передачі інфекції.

Зараз багато говорять про досягнення колективного імунітету як заходу для подолання пандемії коронавірусу. Проте, досягнення колективного імунітету не зводить до нуля ризики передачі інфекції.

Про це повідомила колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун у Facebook.

Що таке колективний імунітет

Для початку, Супрун пояснила, що таке колективний імунітет.

"Це коли переважна кількість людей в громаді стійкі до певного збудника хвороби. Його набуття є важливою умовою непоширення інфекції. Що більше людей мають імунітет до збудника інфекції, то менші ризики її поширення та виникнення спалахів. Зокрема колективний імунітет захищає людей, які з різних причин не можуть вакцинуватися — немовлят, вагітних чи людей з ослабленою імунною системою", - зазначила вона.

Два шляхи досягнення колективного імунітету

Супрун зазначила, що досягти колективного імунітету можна двома шляхами: завдяки вакцинації та якщо значна частина людей перехворіє та отримає антитіла до збудника природним шляхом.

"Останній підхід дуже ризикований, адже передбачає безпосередній контакт людини з хворобою, багато з таких контактів можуть призвести до ускладнень, смерті та створювати сильне навантаження на медичні системи. Варіант з "перехворіти" за участі фактично всього населення країни ніколи не показав ефективних результатів. Це реально небезпечно. Тож здебільшого про колективний імунітет говорять, коли йдеться про вакцинацію. Це єдиний безпечний та надійний спосіб здобути колективний імунітет", - наголосила колишня в. о. міністра охорони здоров'я.

Досягнення колективного імунітету не зводить до нуля ризики передачі інфекції

Уляна Супрун підкреслила, що досягнення колективного імунітету не зводить до нуля ризики передачі інфекції.

"У деяких випадках, навіть якщо значна частина дорослих виробила імунітет, хвороба все одно може поширюватися серед дітей. Навіть незначне зниження рівня вакцинації в частині популяції також може стати причиною появи локальних спалахів хвороби. Саме тому важливо, аби якомога більша кількість людей була вакцинована — колективний імунітет має залишатися на стабільно високому рівні", - наголосила Супрун.

Колишня в. о. міністра охорони здоров'я пояснила, що поріг досягнення колективного імунітету різниться залежно від хвороби і переважно залежить від репродуктивного числа вірусу — простіше кажучи, це означає скільки людей захворіють, якщо матимуть контакт з хворою людиною. "Що більш заразна інфекція, то вище репродуктивне число вона матиме", - уточнила вона.

Єдиний реальний спосіб зупинити поширення коронавірусу

Супрун наголосила, що єдиним реальним способом зупинити поширення вірусу є досягнення колективного імунітету завдяки вакцинації.

"Імунітет населення, здобутий завдяки вакцині, зможе кардинально зменшити захворюваність та спинити пандемію. Вакцини вже довели свою спроможність буквально знищувати хвороби, які колись лякали весь світ, — це натуральна віспа і поліомієліт, який скоріше за все буде також скоро подолано", - написала вона.

Як нині зменшити поширення коронавірусу

Супрун також дала поради, як нині зменшити поширення коронавірусу.

"Поки нам залишається набратися терпіння і дотримуватися заходів безпеки, аби зменшувати поширення вірусу — носіння масок, дотримання фізичної дистанції, гігієни рук, тестування, ізоляція інфікованих вірусом людей та турбота про ментальне здоров’я одне одного", - підсумувала вона.

 

Зараз багато говорять про досягнення колективного імунітету як заходу для подолання пандемії COVID-19. Що наразі про це...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 3 листопада 2020 р.

Нагадаємо, лікар-імунолог прописав чіткий план дій на випадок, якщо ви захворіли на COVID-19.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Наступна публікація