Чому деякі пацієнти швидко відновлюються після гострого періоду коронавірусу: медики назвали причину

Чому деякі пацієнти швидко відновлюються після гострого періоду коронавірусу: медики назвали причину

Фото: УНІАН

Дослідники вивчили історії хвороб цих пацієнтів і з'ясували, що кожен з них мав симптоми хвороби протягом 10 днів.

Деякі пацієнти, які перенесли гострий період коронавірусної інфекції, можуть легко відновитися після цього. Нові дослідження американських медиків пояснили причини цього.

Про це йдеться у публікації наукового медичного видання Cell.

Дослідники спостерігали за групою пацієнтів, які перехворіли на коронавірус у легкій та середній формах. Медики виявили, що кілька з них не тільки легше перенесли захворювання, а й отримали тривалий імунітет. 

Пацієнтів поділили на дві групи залежно від того, чи зберігалися у них у крові після перенесеної хвороби антитіла, в тому числі імуноглобулін-G (IgG).

За результатами спостережень, у більшості  з них  приблизно за 4 місяці рівень igG у крові падав до вкрай низьких показників. У 20% пацієнтів одразу після одужання цей рівень залишався високим і тримався на тому ж рівні протягом кількох місяців, а кількість антитіл з часом зростала. 

Дослідники вивчили історії хвороб цих пацієнтів і з'ясували, що кожен з них мав симптоми хвороби протягом 10 днів.  Значною розбіжністю стали певні генетичні відмінності. Вони стосуються будови і кількості двох типів клітин імунної системи (T- і B-клітини), які є важливими при роботі імунної системи та захисту організму від загроз.

За результатами досліджень встановлено, що ймовірно, є генетична спадковість, а це значить, що деякі люди мають вроджений захист від вірусу Sars-Cov-2.

Нагадаємо, що існує категорія людей, які не хворіють на коронавірус, навіть після тісного спілкування з інфікованим. Лікарі озвучують теорії, що у людей, котрі перенесли простудні захворювання, з'являються Т-клітини, які можуть сприяти захисту, зокрема й від коронавірусу.

Україна перетнула межу у 15 тисяч інфікованих коронавірусом за добу

Україна перетнула межу у 15 тисяч інфікованих коронавірусом за добу


 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація