Чоловіки з коронавірусом втричі частіше потребують інтенсивної терапії: дослідження

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
477
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чоловіки з коронавірусом втричі частіше потребують інтенсивної терапії: дослідження

Фото: Associated Press

Жіночі гормони обмежують аномальну імунну відповідь, тоді як чоловічі придушують імунну систему.

Чоловіки, хворі на коронавірус, частіше потрапляють до палати інтенсивної терапії, ніж жінки. Також вони майже на 40% більше ніж жінки помирають від ускладнень COVID-19.

До такого висновку прийшли експерти у США, повідомляє MedicalХPress.

Дослідники проаналізували понад три мільйони підтверджених випадків коронавірусу з 46 країн світу та 44 штатів США з 1 січня по 1 червня 2020 року. Згідно з ними вчені виявили, що чоловіки, інфіковані COVID-19, втричі частіше потребують інтенсивної терапії, ніж жінки, і мають значно вищий ризик смерті від вірусу.

Вчені зазначають, що все це тому, що жінки природньо виробляють більше білків інтерферону типу I, які обмежують аномальну імунну відповідь, відому як цитокінова буря, яка, як вважається, відіграє певну роль у провокуванні важких форм COVID-19.

"Жіночий" гормон естрадіолу також може допомогти жінкам відбиватися від важких форм вірусу, оскільки він посилює реакцію Т-клітин, які вбивають інфіковані клітини, і збільшує вироблення антитіл, зазначається в дослідженні. На відміну від цього, чоловічий статевий гормон тестостерон пригнічує імунну систему", - відзначають автори.

У дослідженні, опублікованому в Nature Communications, зазначається, що розбіжності супутніх захворювань, пов'язаних із важким перебігом COVID-19, можуть ставити чоловіків перед великим ризиком, але поки що даних щодо ролі статі у інших захворюваннях, немає.

Крім того, автори відзначають аналогічну схожість у пропорціях жінок та чоловіків, які хворіють на діабет та мають підвищений тиск. 

Висновки можуть мати значення для майбутніх вакцин, зазначають автори.

Нагадаємо, що американські науковці зацікавилися тим, що вагітні жінки рідше помирають від коронавірусу ніж невагітні. Як встановили фахівці університету Іллінойсу, жіночі репродуктивні гормони стимулюють вироблення антитіл проти SARS-CoV-2.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
477
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація