Чим небезпечний мутований коронавірус із Великої Британії: розповіла інфекціоністка з Ізраїлю

Чим небезпечний мутований коронавірус із Великої Британії: розповіла інфекціоністка з Ізраїлю

Фото: Associated Press

Це вже 23-тя мутація коронавірусу, і, схоже, вона прискорює зараження, каже експертка.

Відбулася мутація коронавірусу, яка змінила структуру білка шипів, за допомогою яких він з'єднується з рецепторами організму. Теоретично ця зміна може збільшити заразність вірусу. Вже є багато свідчень передавання нової версії коронавірусу, але немає доказів того, що він більш небезпечний, або призводить до більш важчої форми хвороби. Про це заявила професорка Галія Рахав, завідувачка інфекційного відділення лікарні "Шиба" в Ізраїлі, пише видання "Вести".

Зазначається, що це вже не перша мутація коронавірусу. Перший випадок зміни коронавірусу було виявлено в людини, яка мала хронічні захворювання й імунодефіцит. Досі були виявлені 23 зміни геному вірусу, які, ймовірно, призводять до прискорення його поширення. Однак наразі незрозуміло, наскільки поширення прискорилося і як вплинула мутація на властивості вірусу.

"Попри мутації, характер коронавірусу суттєво не змінився. Але деякі мутації, мабуть, прискорюють і полегшують зараження. Іншими словами, людина може заразитися, вдихнувши менше інфікованих крапель слизу, ніж за "звичайного" коронавірусу", — йдеться у повідомленні.

На відміну від бактерій, що є живими організмами, віруси не можуть жити поза клітинами. Для реплікації (копіювання) вони повинні проникнути в живу клітину, встановити контроль над її геномом і створити свої копії для зараження інших клітин.

Вірус намагається постійно змінювати структуру своєї оболонки, щоб полегшити проникнення і не дати організму ідентифікувати його. Так вірус стає більш заразним, а його здатність до реплікації зростає.

Також зазначається, що попередні мутації не зробили коронавірус стійким до вакцини. Так чи інакше, до завершення вакцинації населення доведеться носити маски, дотримуватися дистанції і ізолювати діагностованих хворих.

Нагадаємо, представники Всесвітньої організації охорони здоров’я заявили, що коронавірус мутує "набагато повільніше", ніж сезонний грип, навіть попри те, що новий штам, виявлений вперше у Великій Британії, дозволяє йому легше поширюватися.

Новий мутований коронавірус сколихнув Велику Британію

Новий мутований коронавірус сколихнув Велику Британію

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація