Чи є безпечною КТ, і чи впливає вона на тактику лікування коронавірусу: лікар дав відповідь

Чи є безпечною КТ, і чи впливає вона на тактику лікування коронавірусу: лікар дав відповідь

Фото: УНІАН

За словами лікаря, КТ треба робити виключно за показаннями.

Комп'ютерна томографія не є безпечною для людини, оскільки під час такої процедури пацієнт отримує серйозне опромінення. Також вона не впливає на тактику лікування COVID-19.

Про це розповів Укрінформ професор кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медичного університету Андрій Бондаренко.

За його словами, не всі пацієнти, навіть ті, що мають значне ураження легенів,  мають важку клінічну картину захворювання, а КТ потрібно робити лише за показаннями, оскільки під час цієї процедури людина отримує серйозну дозу опромінення.

"На жаль, в Україні сьогодні створена така ситуація, що організації, які мають томографи, заробляють шалені гроші. З вулиці приходить людина - і їй проводять дослідження. У мене була величезна кількість пацієнтів, які робили томографію в перший день захворювання. Звичайно, в легенях ще не було ніяких змін. Після цього вони проходили КТ вдруге - на п'ятий-сьомий день хвороби, потім ще. Уявіть, який рівень опромінення за 3-4 рази. При цьому комп'ютерна томографія абсолютно не впливає на тактику лікування в більшості випадків. У мене були пацієнти, які за даними КТ мали 90% ураження легень, а у них майже не було ніякої клінічної симптоматики. А була певна кількість пацієнтів, у яких було уражено 15-20% легких, і хворі потрапляли на штучну вентиляцію ", - сказав лікар.

За словами Андрія Бондаренка, комп'ютерна томографія здатна підтвердити вірусне ураження легенів, але це ураження не є підтвердженням того, що у пацієнта COVID-19.

"Такі ж ураження можуть викликати і інші віруси, той же грип", - сказав професор.

Нагадаємо, що Верховна Рада планує запровадити відповідальність за підробку тестів на COVID-19. Законопроект зареєструють у парламенті вже найближчим часом.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація