Чи варто збивати температуру 37: лікарі дали поради

Чи варто збивати температуру 37: лікарі дали поради

Фото: УНІАН

Інколи температура допомагає контролювати стан організму.

Лихоманка допомагає побороти інфекцію і до певної міри температуру не треба збивати. Така думка поширена в Україні, але лікарі розповіли деякі деталі.

Про це пише "По той бік новин".

"В домашніх умовах температура допомагає контролювати стан організму. Якщо збити її самостійно, можна проґавити важливі симптоми. Це небезпечно. А от під наглядом лікаря деякі з захисних процесів можна усунути", - пише видання.

Нещодавно лікар-анестезіолог з Ізраїлю Борис Бриль заявив, що температуру 37°C треба збивати. Але, на думку іншого лікаря-анестезіолога Павла Сільковського, це не зовсім так.

"Це той момент, коли змішали все в купу і просто вводять в оману простих людей. Я припускаю, що навіть слова лікаря тут теж трактуються неправильно. І температура, і кашель, і біль є в організмі захисними процесами, які забезпечують і підтримують гомеостаз. Проте, якщо пацієнт перебуває під контролем лікаря, то деякі з цих механізмів можна усувати", - сказав він.

Він пояснив, що коли людина заражена бактеріальною інфекцією, вона приймає антибіотики.  "Це вбиває інфекцію і необхідність у температурі, яка має антибактеріальну та антивірусну дію, відпадає. Тому ми можемо її збивати, вона вже не потрібна", - пояснив лікар.

Павло Сільковский також додав, що антибиотик безсилий у разі вірусної інфекції. "Противірусні препарати часто теж неефективні. Наприклад, проти COVID-19. У такому випадку залишається тільки температура, підвищення якої також відіграє противірусну роль", - сказав він.

Лікар пояснив, що знижувати температуру у такому разі небезпечно: можуть виникнути набагато гірші наслідки.

Нагадаємо, раніше відомий лікар Євген Комаровський розповів, як лікувати коронавірус, якщо не антибіотиком. Він пояснив різницю між вірусною та інфекційною пневмоніями. 

Дихальні вправи для відновлення після коронавірусу – фітнес-тренерка Ксенія Литвинова

Дихальні вправи для відновлення після коронавірусу – фітнес-тренерка Ксенія Литвинова

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація