Інколи температура допомагає контролювати стан організму.
Лихоманка допомагає побороти інфекцію і до певної міри температуру не треба збивати. Така думка поширена в Україні, але лікарі розповіли деякі деталі.
Про це пише "По той бік новин".
"В домашніх умовах температура допомагає контролювати стан організму. Якщо збити її самостійно, можна проґавити важливі симптоми. Це небезпечно. А от під наглядом лікаря деякі з захисних процесів можна усунути", - пише видання.
Нещодавно лікар-анестезіолог з Ізраїлю Борис Бриль заявив, що температуру 37°C треба збивати. Але, на думку іншого лікаря-анестезіолога Павла Сільковського, це не зовсім так.
"Це той момент, коли змішали все в купу і просто вводять в оману простих людей. Я припускаю, що навіть слова лікаря тут теж трактуються неправильно. І температура, і кашель, і біль є в організмі захисними процесами, які забезпечують і підтримують гомеостаз. Проте, якщо пацієнт перебуває під контролем лікаря, то деякі з цих механізмів можна усувати", - сказав він.
Він пояснив, що коли людина заражена бактеріальною інфекцією, вона приймає антибіотики. "Це вбиває інфекцію і необхідність у температурі, яка має антибактеріальну та антивірусну дію, відпадає. Тому ми можемо її збивати, вона вже не потрібна", - пояснив лікар.
Павло Сільковский також додав, що антибиотик безсилий у разі вірусної інфекції. "Противірусні препарати часто теж неефективні. Наприклад, проти COVID-19. У такому випадку залишається тільки температура, підвищення якої також відіграє противірусну роль", - сказав він.
Лікар пояснив, що знижувати температуру у такому разі небезпечно: можуть виникнути набагато гірші наслідки.
Нагадаємо, раніше відомий лікар Євген Комаровський розповів, як лікувати коронавірус, якщо не антибіотиком. Він пояснив різницю між вірусною та інфекційною пневмоніями.