Чи можна заразитись коронавірусом і грипом одночасно: пояснення лікарки

Чи можна заразитись коронавірусом і грипом одночасно: пояснення лікарки

Фото: ТСН.ua

Інфекції мають схожі симптоми, але їх можна відрізнити.

Симптоми коронавірусу і грипу схожі, однак грип має короткий інкубаційний період. Про це розповіла лікарка-вірусологиня, доктор медичних наук професор Алла Мироненко, пишуть "Факти".

"Людина, яка заразилася (грипом. — Ред.) вранці, до вечора розуміє, що вона захворіла. Також для грипу характерний стрімкий розвиток хвороби. А за зараження коронавірусом перебіг часто млявий: температура сьогодні є, а завтра нормальна, потім знову підвищена. Пневмонія може бути, або ні", — сказала лікарка.

За її словами, під час коронавірусу у хворого може приєднатися бактеріальне ускладнення, з'явитися діарея, за допомогою якої організм намагається позбутися від токсинів.

"Через інтоксикації дуже страждає печінка, адже нестача кисню ускладнює обмінні процеси, підвищує вироблення токсинів. Як людина перехворіє на COVID-19, залежить від віку, наявності хронічної патології і реакції імунітету на кількість вірусу, що потрапив в організм", — зазначила вірусологиня.

Нагадаємо, лікарка-епідеміологиня Катерина Сояк пояснила, як поводитися на новорічно-різдвяні свята, щоб зменшити ризик інфікування.

Коли в Україну надійдуть перші вакцини від коронавірусу

Коли в Україну надійдуть перші вакцини від коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація