Чи можна повторно заразитися коронавірусом і як швидко: лікар пояснив нюанси

Чи можна повторно заразитися коронавірусом і як швидко: лікар пояснив нюанси

Фото з власного архіву лікаря

За словами Євгена Дубровського, антитіла після одужання від коронавірусу тримаються як мінімум 150 діб.

Антитіла після одужання від коронавірусу зберігаються довго, та люди масово не хворіють повторно. Ті, хто одужують, демонструють, як імунна система здатна впоратись з COVID-19. І цей імунний захист залишається, щоб попередити повторне зараження коронавірусом.

Про це повідомив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський у своєму офіційному дослідженні.

Лікар наголошує, що переважна більшість, мало не 99,9%, демонструє потужний та нормальний імунітет після коронавірусного захворювання.

"Звідки така впевненість? По-перше, клінічна практика. Приймаючи сотні хворих, на повторне зараження натрапляємо дуже рідко. Це казуістичні, суперечливі та недостатньо вивчені випадки. І вони, я повторююсь, дуже рідкісні. Це не правило, не закономірність, а вийняток. Можливо, у таких пацієнтів є глибинні дефекти імунної системи. Можливо, особливості потужної неспецифічної відповіді на вірусні інфекції сприяють недостатності формування клітин пам’яті. А можливо, це і недоліки лабораторної діагностики. Як би там не було, такі пацієнти рідкісні. Переважна більшість, мало не 99,9% демонструє потужний та нормальний імунітет після коронавірусного захворювання. Це видно по сформованим антитілам. І це друга, обґрунтована та підтверджена впевненість, чому ми не будемо одразу хворіти повторно", - пояснив інфекціоніст.

Дубровський підкреслює, що антитіла є, і вони тримаються досить довго: як мінімум, 150 діб. Він додав, щоб це довести, витрачено багато часу та сил. Але дослідження успішне та показове. Подальші спостереження покажуть, наскільки ще довго здатні залишатись гуморальні імунні клітини.

"Так, я прекрасно знаю, що в контексті COVID гуморальні антитіла не є головними для захисту. Адже вся увага наразі прикута до потужного клітинного імунітету, так званих Т-клітин. Їх дослідити в наших умовах практично нереально. Такі дослідження надзвичайно вартісні та не робляться в звичайних лабораторіях. Але якщо людина вже перехворіла на COVID-19, і в неї сформувались антитіла – клітинна ланка точно спрацювала і все з імунітетом в порядку", - пояснив лікар.

Дубровський закликає не панікувати, не накручувати себе та не вигадувати нісенітниці там, де їх немає.

"Імунітет працює, справляється з COVID-19 та захищає нас. От наскільки довго, це питання. Але точно більше, ніж песимістичні два місяці", - підсумував він.

 

☣ Динаміка специфічних антитіл до COVID-19 у пацієнтів після одужання Зараз із кожного кутка чутно негативну...

Опубліковано Лікаром Дубровським Понеділок, 23 листопада 2020 р.

Нагадаємо, раніше Євген Дубровський пояснив, як відрізнити коронавірус від грипу чи ГРВІ

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація