Чи може вакцина від коронавірусу впливати на генетичний код людини: пояснення лікаря

Чи може вакцина від коронавірусу впливати на генетичний код людини: пояснення лікаря

Фото: pixabay.com

Наразі побічні дії вакцини ще повністю не досліджені.

Вакцина від коронавирусу розробляється, як РНК-вакцина. Вона стимулюватие вироблення антитіл та імунну реакцію організму, а також зв'язує патоген. В інтерв'ю ТСН.ua лікар Тарас Жиравецький розповів, чи може цей препарат впливати на геном людини.

"Звичайно, певні побічні дії вакцини можуть бути. Вони мають бути описані в інструкції, яка повинна з'явитись у загальному доступі. Мало того, вони, щоб набрати кількість пацієнтів з побічними діями, проводитимуть і надалі дослідження. Тому що ці дослідження, які провели, все одно не такі, це не сотня тисяч пацієнтів. Коли буде більше пацієнтів, буде більше зауважень стосовно ймовірності побічних дій", — розповів нам лікар.

Тарас Жиравецький каже, що наразі важко оцінювати ефективність такої вакцини.

"Проблема з РНК-вакциною в тому, що важко гарантувати її ефективність. Бо, наприклад, гепатит С — це РНК-вірус, і від нього вакцини поки що немає. Не придумали вакцини від цього вірусу. Тут є свої нюанси, але я думаю, краще, якби коментарі давали самі виробники вакцини, якби вони не були заангажовані. Було б цікаво почути їхню думку", — сказав медик.

Нагадаємо, також лікар Тарас Жиравецький розповів ТСН.ua, де можна заразитися коронавірусом і куди не варто ходити.

Світові лідери готуються до публічного вакцинування від COVID-19

Світові лідери готуються до публічного вакцинування від COVID-19

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація