Чи існує безкоштовне лікування від COVID-19: пацієнти опиняються сам на сам з недугою

Чи існує безкоштовне лікування від COVID-19: пацієнти опиняються сам на сам з недугою

Фото: Associated Press

Хворим доводиться чекати на результат ПЛР-тесту і самотужки купувати дорогі препарати.

Чи існує безкоштовне лікування від COVID-19, яке ще навесні гарантувала держава і виділила на це 66 мільярдів гривень. Враховуючи черги в лабораторіях, хворим іноді впродовж тижня доводиться чекати на результат ПЛР-тесту. І весь цей час дорогі препарати доводиться купувати самотужки. Хоча в Кабміні переконують - лікарі мають ставити діагноз і без тесту. Сам на сам опиняються не тільки ті, хто лікується вдома, а й пацієнти з ускладненнями в лікарнях. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Валентина живе в Ніжині, працює в Києві - санітаркою. Симптоми COVID-19 в неї з’явилися три тижні томУ. Сімейний лікар порадив відлежатися.

Її хвороба майже минула, коли температура і важке дихання з’явились у чоловіка.

Швидка доїхала лише на третій день - коли в Олександра фактично відмовили легені.

Із двосторонньою пневмонією він у лікарні вже тиждень. Результату ПЛР - немає досі. За цей час вона залишила в аптеках сімнадцять тисяч гривень.

Чоловік Валентини – один із 3 десятків людей, яких лікують тут – у переробленому ЛОР-відділенні Ніжинської лікарані. Іще двадцять пацієнтів з COVID-19 лежать у сусідньому інфекційному корпусі

У квітні держава оголосила - кожному хворому на COVID-19 українцю гарантує безкоштовне лікування і створила спеціальний фонд - 66 мільярдів гривень. Але всі хто не має діагнозу - COVID-19 - поза цим правилом. І таких у цьому відділенні - що третій.

Двобічна пневмонія - це не обов’язково COVID-19 - пояснює лікар. Хоча коштує лікування інших видів пневмоній стільки ж. Але держава за них платить у рази менше, ніж за коронавірус. Тому пацієнти самі мають купувати ліки до точного діагнозу.

У МОЗі заперечують - відсутність ПЛРу - не означає, що у тяжкого пацієнта немає COVID-19. Що четвертий негативний аналіз на коронавірус в Україні - хибний. Лікарі мають установлювати діагноз і лікувати одразу - за симптомами і КТ. Якщо ні, радять телефонувати на гарячу лінію. Але чиновники визнають - алгоритму повернення грошей за вже придбані препарати - немає.

Тим часом, влада готується до перевантаження лікарень і нового спалаху коронавірусу. Трохи обнадійшливіша - порівняно з вихідними - свіжа статистика COVID-19 від Міністерства охорони здоров'я - 4420 нових підтверджених діагнозів. Померли - 44 людини. Утім, цифра ця, переконані і чиновники, і медики, спадати в Україні поки що не планує.

Немає діагнозу - немає грошей: чи існує безкоштовне лікування від COVID-19

Немає діагнозу - немає грошей: чи існує безкоштовне лікування від COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація