Чи буде ефективною вакцина проти нового штаму коронавірусу: український генетик дав пояснення

Чи буде ефективною вакцина проти нового штаму коронавірусу: український генетик дав пояснення

Фото: Associated Press

На думку генетика, ферменти людини змушують вірус мутувати.

В Європі з'явився новий штам коронавірусу. Але це не означає, що розроблена вакцина буде не ефективною.

Про це в ефірі "Україна 24" заявив генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України Віктор Досенко.

На його думку, потрібно з'ясувати, в яких генах відбуваються зміни і порівнювати це з вакциною, яку зараз використовують.

"Наприклад, якщо взяти тигра і прийняти його за вірус. Ви знаєте, що таке тигр, як виглядає його морда. Але одночасно ви побачили хвіст. Вам яка різниця, як впізнати тигра — за мордою чи за хвостом? Захист все одно однаковий — бути від тигра якнайдалі. А ось за якими ознаками ви будете впізнавати, що це тигр — у нього можуть бути очі іншого кольору, або хвіст буде коротший — ви все одно його впізнаєте. І та інформація, яка зараз поширюється, ще не означає, що вакцина, яка зараз розробляється, буде не така ефективна", — сказав Досенко.

Він розповів, в якому разі доведеться створювати нову вакцину від коронавірусу. Це потрібно буде робити, якщо зміниться ген, що кодує ту частину спай-протеїну, інформацію про яку містить вакцина Pfizer і Moderna. Але наразі дослідження ще на початковій стадії.

"Йде постійний обмін інформацією, науковий світ відкритий і демократичний, і всі вчені діляться своєю інформацією. Так було з самого початку епідемії. Більше інформації буде, коли вийдуть публікації про нові мутації вірусу", - сказав генетик.

Він підкреслив, що вірус мутує через наші власні ферменти. "У нього немає ферментів, які можуть його змінювати. А ось наші ферменти редагування ДНК і РНК із задоволенням це роблять. Причому вони це роблять не для того, щоб змінити сам вірус, а щоб йому поламати всю забаву", — розповів Досенко.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу зафіксували спочатку у Великої Британії. Він на 70% поширюється швидше, ніж його попередник. Швидке поширення нової мутації назвали "найгіршою новиною" з точки зору пандемії. Для того, щоб зупинити поширення, у країні мають намір вакцинувати якомога більше людей. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
1221
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація