Чернівецька лікарка заявила, що хворі на коронавірус самі купують балони з киснем: як відреагували в ОДА

Чернівецька лікарка заявила, що хворі на коронавірус самі купують балони з киснем: як відреагували в ОДА

Фото: Associated Press

В ОДА обурилися заявою інфекціоністки.

Хворі на коронавірус змушені самостійно купувати балони з киснем: такий медичний скандал спалахнув у Чернівцях.

Про це розповіли у ТСН.Ранок.

Інфекціоністка місцевої лікарні звинуватила чиновників, що за час пандемії ті не забезпечили медичні заклади, ні киснем, ні кисневими концентратами. Через це хворі змушені самі купувати балони.

"Люди приходять зі своїми балонами. Їх десь беруть в медичних закладах або промислові. Приходять зі своїми балонами, бо влада не потурбувалась про кисень", — заявила інфекціоністка чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

В обласній адміністрації від такої заяви обурилися та навіть звернулися до поліції, аби там перевірили інформацію. "Ця інформація потребує перевірки. Це техніка безпеки усіх пацієнтів і роботи лікарів. Коли ми чуємо про таке, то як мінімум дивно, що з такою інформацією виходять на загал, а не до керівництва закладу чи правоохоронних органів", — наголосила заступниця голови чернівецької ОДА Наталя Гусак.

Втім, після звернення лікарки в закладі з'явилися 18 нових кисневих концентраторів. Ще кілька десятків обіцяють привезти до клінік невдовзі. Апарати вже закуплені, кажуть в обладміністрації.

Медичний скандал: у Чернівцях хворі на коронавірус змушені самостійно купувати балони з киснем

Медичний скандал: у Чернівцях хворі на коронавірус змушені самостійно купувати балони з киснем

Як повідомлялося, в Україні збільшилась кількість лікарняних ліжок, які підключені до кисню — зараз їх понад 16 тисяч. Це на 6,8 тисячі більше, ніж було у вересні. У Херсонській області забезпеченість киснем лікарняних ліжок становить вже 85%. У Кіровоградській, Закарпатській, Хмельницькій, Полтавській, Житомирській та Вінницькій областях — 50%. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація