Черги на тестування та повернення жорстких обмежень: що відбувається в країнах Європи та США через коронавірус

Черги на тестування та повернення жорстких обмежень: що відбувається в країнах Європи та США через коронавірус

Ілюстративне фото / Фото: Associated Press

Пандемія COVID-19 набирає обертів у Франції та Швейцарії, а Іспанія готується до нових обмежень.

В Європі збільшується кількість хворих на коронавірус. Напередодні вперше зареєстрували сто тисяч заражень за день. Пандемія COVID-19 набирає обертів у Франції та Швейцарії, а Іспанія готується до нових обмежень. Рекордне зростання захворюваності фіксують у сусідніх з Україною Польщі та Росії, а от у Сполучених Штатах з'явилися цікаві подробиці про експериментальне лікування президента.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Італія

У класі художньої школи Теджано спалахнула суперечка між вчителем та учнем за відмову носити маску. Студент запевняв, що носити маску не обов'язково, якщо відстань між партами більш як метр. Конфлікт розгорівся і вчитель вдарив учня, який уже погодився надіти маску. Нині викладачу загрожує кримінальна справа.

Маски в Італії, де пандемія знову набирає обертів, обов'язкові скрізь, крім власної домівки, навіть на відкритому повітрі. Щодня у країні проводять близько ста сотень тисяч тестів на коронавірус і до лабораторій тягнуться величезні черги.

"На щастя, нам вдалося стати у чергу сьогодні. Вчора й позавчора ми навіть не змогли цього зробити, нам сказали їхати додому. Тож сьогодні ми приїхали о 6:45, чекали на площі, і нині майже досягли мети", - каже чоловік.

Країни Європи

Вже від суботи, 10 жовтня, носіння масок надворі стане обов'язковим і у Польщі. Там уже четвертий день поспіль різке зростання кількості інфікованих. Така сама ситуація - у Швейцарії та Франції. Від 10 жовтня ще чотири великих французьких міста - Леон, Лілль, Гренобль та Сент-Етьєн закриють бари. Уряд Шотландії обмежує роботу пабів та продаж алкоголю.

До нічної комендантської години вдалася й влада німецької столиці. У берлінській клініці "Шаріте" застерігають, що кількість шпиталізованих з COVID-19 зростає. Нині апарати штучної вентиляції легенів використовують майже для такої ж кількості пацієнтів, як навесні. І це - ще не найбільша проблема.

"У нас є порожні ліжка у палатах інтенсивної терапії, апарати ШВЛ, інфузійні насоси та монітори - але немає медсестри. Корінь проблеми - це зовсім не мати або мати мало медичного персоналу", - каже директор відділу охорони здоров'я клініки "Шаріте" Ульріх Фрей.

А от у Мадриді запроваджують надзвичайний стан. На такий крок влада країни пішла, аби стримати спалах у місті, яке вважають одним з найбільших центрів поширення COVID-19 у Європі. Раніше запустити в іспанській столиці жорсткий карантин завадив суд, бо це порушує права людини. Утім, уряд запевняє, що у нього не має вибору, треба зупиняти поширення вірусу.

Європейські країни посилюють карантин через зріст захворюваності на коронавірус

Європейські країни посилюють карантин через зріст захворюваності на коронавірус

США

Тим часом, у Сполучених Штатах з'являються цікаві подробиці про лікування від коронавірусу президента. Виявляється, жорсткий противник абортів Дональд Трамп приймав експериментальні ліки, які тестували на клітинах, отриманих з тканин ембріонів. Президент і його адміністрація від 2019 року намагаються заборонити дослідження у цій галузі. На питання журналістів - як Трампу лікуватися за методом, який він сам і забороняє, у Білому Домі твердять, що заборона не поширюється на здобуті раніше клітини. Тоді, як Трамп експериментальні ліки обіцяє простим американцям.

"Цей препарат чудовий, надзвичайний. І у всіх вас буде такий же. Безкоштовно. Не за гроші. Дуже скоро", - заявив президент США.

Чи можна масово використовувати ці ліки - питання поки що без відповіді. Адже їх тестували лише на 275 людях. Вже у суботу, на 10-й день хвороби, американський президент спробує повернутися до публічної діяльності. У розпал передвиборчої кампанії та з дозволу лікарів планує виступити перед прихильниками на мітингу у Флориді.

Повʼязані теми:

Наступна публікація