Через пандемію коронавірусу у мегаполісах Японії планують оголосити надзвичайну ситуацію

Через пандемію коронавірусу у мегаполісах Японії планують оголосити надзвичайну ситуацію

У країні стрімко збільшується кількість інфікованих COVID-19.

У мегаполісах Японії, зокрема у Токіо та Осаці, можуть ввести надзвичайну ситуацію через стрімке поширення нової коронавірусної інфекції.

Про це у понеділок, 6 квітня, повідомили у Japan Times із посиланням на прем'єр-міністра країни Сінцо Абе. 

За даними ЗМІ, це може статися вже цього вівторка. В умовах надзвичайної ситуації губернатори уражених регіонів матимуть змогу закривати підприємства та наполягати на тому, щоб люди залишалися вдома. Водночас, більш обмежувальні заходи, як в інших країнах, тут впроваджувати не планують. 

У Японії від початку спалаху зареєстровано понад 3,6 тисяч випадків COVID-19, 85 із них - летальні. 

Раніше повідомлялося, що в країні 3 квітня зафіксовано 314 випадків коронавірусу та ще шість випадків смерті. Уперше від початку пандемії Японія повідомила про понад 300 інфікованих за день. Із них 89 були зареєстровані у столиці - Токіо. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація