Через коронавірус майже 100 тисяч моряків не можуть повернутися додому

Через коронавірус майже 100 тисяч моряків не можуть повернутися додому

Фото: Youtube/Baku Shipyard LLC

Серед нових обмежувальних заходів — заборона на вхід у гавань або обов`язковий карантин для екіпажів.

Близько 100 тисяч моряків по всьому світу опинилися у пастці — вони не можуть залишити судна через поширення коронавірусу в світі. Про це пише DW з посиланням на представника профспілки Verdi Роберта Хенгстера. 

Через те, що порти по всьому світу закрили доступ з моря через карантин, моряки вимушені продовжувати контракти, замість того, щоб повернутися додому. Серед нових обмежувальних заходів — заборона на вхід у гавань або обов`язковий карантин для екіпажів. Також членам екіпажу доводиться заповнювати багато документів про стан здоров'я команди.

Ще одна причина такої ситуації: відсутність регулярних авіаперевезень. Через це моряки, що мали б замінити екіпажі, не можуть дістатися кораблів.

Міжнародна палата судноплавства і міжнародні профільні профспілки звернулися до урядів країн G20 з проханням звернути увагу на цю проблему та посприяти відпусткам моряків на березі за умови дотримання всіх запобіжних заходів. Також моряки просять забезпечити медичний огляд мореплавців на березі, оскільки на торгових суднах немає лікарів. Ротацію екіпажів неприпустимо відкладати на довгий час з гуманітарних міркувань, а також з міркувань безпеки і трудового права, наголошується у листі.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація