Чатботи, дашборди та інші: стало відомо, які сервіси з'являться в Україні для протидії поширенню коронавірусу

Чатботи, дашборди та інші: стало відомо, які сервіси з'являться в Україні для протидії поширенню коронавірусу

Фото: pixabay.com

Мінцифри залучено до штабу протидії COVID-19 та розробки нових технологій.

В Україні запрацюють чатбот для координації госпіталізації та відкритий дашборд вільних місць, електронні направлення на ПЛР-тестування та інші сервіси для протидії поширенню коронавірусу.

Про це у п'ятницю, 20 листопада, повідомив віцепрем'єр-міністр України, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає пресслужба відомства.

За його словами, Мінцифри залучено до штабу протидії COVID-19 та розробки нових технологій.

"Ми вже маємо візію і працюємо над реалізацією. Надважливо у протистоянні пандемії – працювати з реальною та актуальною інформацією. Зараз ми фокусуємося на зборі якісних даних щодо ситуації з поширенням коронавірусної інфекції в Україні", – розповів Федоров.

Так, Мінцифри разом з урядом та МОЗ працює над цифровізацією та централізацією збору інформації щодо фактів і підозр про випадки інфекційних захворювань. Це дозволить швидше та ефективніше планувати розширення лікарень, забезпечення персоналом та закупівлі ліків. Для цього Мінцифри:

  • спрощує процес оперативної госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Спільно з МОЗ збиратиме дані про наявність місць, госпіталізованих та виписаних пацієнтів, запаси кисню в лікарнях в режимі реального часу через чатботи та дашборди. Інформація відображатиметься для диспетчерів "швидких" та сімейних лікарів. Завдяки цим інструментам вони будуть розуміти, куди можна направляти пацієнта на госпіталізацію;
  • оновлює та вдосконалює мобільний застосунок для контролю самоізоляції "Вдома". Зокрема, люди зможуть вказувати симптоми, які будуть оброблятися Центром громадського здоров’я. Завдяки цьому можна буде розвантажити сімейних лікарів, а також оперативно відстежувати інформацію про погіршення стану здоров’я;
  • запроваджує е-направлення на ПЛР-тестування. Наразі е-направлення вже працюють у поліклініках. На черзі — лікарні швидкої допомоги та стаціонарні лікарні. У такий спосіб зможуть оперативно відстежувати інформацію щодо результатів тестування та термінів дії тесту;
  • розробляє спосіб впровадження системи QR-кодів, що допомагатиме українцям зрозуміти, чи мали вони контакт з носієм коронавірусної інфекції у громадських місцях. Система QR-кодів потенційно працюватиме у громадських закладах, де епідеміологічно вищий ризик поширення COVID-19.

На своїй сторінці у Facebook Федоров уточнив, що у кожній опорній лікарні з’явиться людина, яка відповідатиме за актуальну інформацію: скільки пацієнтів перебувають у лікарні; скільки госпіталізовано, скільки виписано, скільки вільних місць. Інформація буде постійно оновлюватися в єдиній системі. На базі цієї інформації з’явиться чатбот.

Нагадаємо, що в Україні 20 листопада зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 598 085. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 14500.

Найбільший приріст хворих на коронавірус зафіксували у Київській та Дніпропетровській областях

Найбільший приріст хворих на коронавірус зафіксували у Київській та Дніпропетровській областях

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація