Українців закликають на Великдень не йти до церков і залишатися вдома.
В Україні одними з найбільш масових осередків розповсюдження нового коронавірусу COVID-19 стали церкви. Причин кілька – часто там не дотримувалися карантинних заходів, водночас туди ж ходили парафіяни, заражені коронавірусом, який і передався далі.
Найбільш масовим церковним осередком розповсюдження COVID-19 є Києво-Печерська Лавра УПЦ. Там інфіковані близько 100 ченців, священників. Двоє із них уже померли - архімандрит Нектарій та ієродиякон Наум. Нині Лавра закрита на карантин, а більшість інфікованих доправили до Олександрівської лікарні. Серед них і намісник Лаври Павло – щоправда, пресслужба і не підтверджує, і не спростовує, що він інфікувався коронавірусом, мовляв, у нього є супутні хвороби, тому задля убезпечення його госпіталізували.
Напередодні, 15 квітня, в Києві також зареєстрували три випадки інфікування в Іонінському монастирі УПЦ, що розташований на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка. На сайті монастиря вказано, що від 6 квітня богослужіння відбуваються без присутності парафіян.
У Чернівецькій області серед заражених коронавірусом – чотири священники. І один з них навідріз відмовляється визнавати, що має COVID-19. Як ТСН стало відомо з власних джерел, це настоятель однієї з церков УПЦ Кіцманського району. Панотець контактував із хворим на коронавірус, згодом дослідження підтвердило- він теж інфікований. І хоча має симптоми хвороби, і отримав припис піти на самоізоляцію, вважає себе здоровим. Ба більше: заявив, що збирається провести літургію в своєму храмі. Згодом стало відомо, що він таки не пішов до вірян.
Раніше, 10 квітня, в Чернівецькій області підтвердили коронавірус у священника, який контактував із 123 вірянами та чотирма священниками.
"Четверо священнослужителів, вони поінформовані про власний позитивний результат тестування. І дивує те, що один з них всіляко намагається не прийняти цю інформацію, стверджуючи, що результат лабораторного дослідження неправдивий", - сказав голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук.
Ще один можливий осередок розповсюдження нового коронавірусу - Почаївська Лавра УПЦ у Тернопільській області. ЗМІ повідомили про двох (згодом про чотирьох) вірянок із Молдови, які ніби після відвідин Почаївської Лаври заразилися коронавірусом. Про це сказав і президент Молдови. Водночас у Лаврі це заперечують, мовляв, коронавірусу в них немає. І, мовляв, подібні повідомлення лякають людей і вони не йдуть до церкви.
У Харківській області в селі Високопілля першою жертвою нового типу коронавірусу COVID-19 є 71-річна жінка, яка працювала в місцевому храмі. Пенсіонерка продавала свічки у церкві й навіть цими вихідними була там.
Тим часом у Дніпрі в незвичний спосіб покарали священників, які не дотримуються правил карантину – викопали яму просто перед входом до їхньої церкви.
Львівська міськрада ухвалила рішення про тестування на коронавірус працівників сфер, які контактують з великою кількістю людей. Крім медиків, водіїв громадського транспорту та працівників супермаркетів, в цю категорію входять і священники.
Понад тиждень тому повідомлялося, що в Івано-Франківській області коронавірус підозрюють у двох священників. Перед тим в Івано-Франківську коронавірус підтвердили у священника та поліцейського.
Півтора тижні тому в Тернопільській області від коронавірусу помер священник, у якого першого діагностували хворобу.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!