Центри для дітей з особливими освітніми потребами можуть запрацювати від 1 червня: у МОН назвали умови

Центри для дітей з особливими освітніми потребами можуть запрацювати від 1 червня: у МОН назвали умови

Фото: УНІАН

Остаточне рішення приймається на регіональному рівні.

В Україні від 1 червня може бути відновлено роботу інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) для дітей з особливими освітніми потребами.

Це стосується регіонів, де місцева влада ухвалить рішення про послаблення карантину. Про це у вівторок, 26 травня, повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки.

"Відновлення роботи ІРЦ відбудеться з метою забезпечити зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти. МОН рекомендує забезпечити першочергове обстеження дітей, які йдуть в 1 клас у 2020/2021 навчальному році", - йдеться в повідомленні.

Під час роботи, як зазначається, ІРЦ мають дотримуватись постанови головного державного санітарного лікаря України від 21 травня щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19 з урахуванням особливостей роботи ІРЦ.

Інклюзивно-ресурсні центри мають працювати з дотриманням протиепідеміологічних вимог, зокрема: 

  • провітрювати приміщення;
  • проводити температурний скринінг усіх працівників ІРЦ, а тих, у кого виявлено температуру тіла 37,2℃ і вище або ознаки респіраторних захворювань, не допускати до роботи; 
  • уникати близького контакту фахівців ІРЦ та дитини, за потреби – батьки дитини можуть допомагати в організації обстеження;
  • облаштувати місця для обробки рук;
  • обмежити одночасний рух відвідувачів коридорами та використання туалетних кімнат для уникнення натовпу.

МОН заохочує батьків або інших законних представників дітей з особливими освітніми потребами користуватись порталом ircenter.gov.ua для дистанційного подання документів до ІРЦ.

Нагадаємо, що українські дитячі садки дозволили відкрити від 25 травня, проте не всі. В тих областях, які ще не перейшли на другий етап пом'якшення карантину, садочки будуть закриті.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація