Це зачепило мою честь і гідність як людини і медика: працівниця лікарні в Калинівці розповіла про важкі умови роботи

Дата публікації
Перегляди
1904
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Це зачепило мою честь і гідність як людини і медика: працівниця лікарні в Калинівці розповіла про важкі умови роботи

Фото: Associated Press

Вісім відділень були зібрані на один поверх лікарні.

Ймовірно, п'ята частина всіх хворих на коронавірус — медпрацівники. Свою історію захворювання анонімно розповіла медпрацівниця лікарні в Калинівці в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на 1+1.

"Вісім відділень були зібрані на один поверх. Це була відправна точка. Це було узгоджено департаментом вінницьким, який приїжджав та узгоджував. І було рішення, що 8 відділень будуть розташовані на одному поверсі - і таким чином сталось зараження", — розповідає вона.

Вона зазначила, що нині в лікарні все більш-менш нормально.

"На початку три тижні карантину засобів захисту практично не було - чотири маски видавались на тиждень. І ще говорилось, що це на чорний день. Чотири маски, як ви розумієте, росходуються за один день. Далі ти шиєш собі ці маски, переш, прасуєш - і знову їх одягаєш. Я багато прочитала статей з МОЗу, що медики самі винуваті, це побутовий шлях зараження, що вони не дотримувались усіх епідемнорм - це мене зовсім обурило. Це мене вразило у самі серце і душу. Це зачепило мою честь і гідність як людини і медика", — розповідає жінка.

Вона стверджує, що з першого дня карантину медики лікарні вийшли на роботу, побрали маски власноруч та купляли рукавиці за свій кошт.

"Від санітарки і до лікаря - кожен розумів, що треба захищатись, тому що на нас хлине халепа. І ніякої халатності з нашого боку не було. Я навіть вважаю, що ми дуже відповідально віднеслись. Усі мили руки, обезоражувалися. Додому ми приходили з роботи - з вулиці ми починали роздягатись. Усе моє оточення, з ким я спілкуюсь, - саме так і було. З вулиці я залишала верхній одяг. Половичок був оброблений якимись засобами чи хлоркою, щоб розутися. Ключі, телефони, руки господарським милом. Мені здавалось, я їх мила так - я чуть не їла це господарське мило! На ранок ми знову йшли - і все це по кругу. І тому я знаю, що кожен хвилювався, що кожен розумів, що це не проста ситуація, що в країні пандемія. І звинувачувати, що медики були неуважними і халатно віднеслись, - це дуже безсовісно, це дуже образливо і для мене, і для всіх медпрацівників", — вважає медпрацівниця.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1904
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація