"Це як торнадо з довгим хвостом": у ВООЗ спрогнозували, коли може бути пік смертності від коронавірусу
Смертей від коронавірусу може стати більше до зими.

Смертність від наслідків коронавірусної інфекції може суттєво зрости взимку. Втім людство вже має досвід із боротьби з COVID-19 і це може допомогти з новою хвилею недуги.
Про це заявив регіональний директор підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Європі Ханс Клюге, пише газета The Guardian.
Представник ВООЗ припустив, що зростання кількості летальних випадків може бути пов'язане з тим, що молодь, яка є потенційним переносником коронавірусної інфекції, восени і взимку буде частіше контактувати з людьми похилого віку. А через початок навчального року контролювати поширення хвороби буде складніше.
"Можливо, смертність серед молодих людей не буде високою, але це як торнадо з довгим хвостом", - сказав він.
За словами Клюге, ситуація, яка була з коронавірусом взимку та навесні 2020 року, навряд чи вже повториться. Оскільки тоді коронавірус застав країни зненацька, а нині світ вже отримав досвід боротьби з цією інфекцією. А тому, каже Клюге, "пильність - ключове слово" для мінімізації поширення COVID-19.
Нагадаємо, раніше Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила про уповільнення темпів передавання COVID-19 в багатьох частинах світу. Втім попри дані про зниження світових показників смертності та інфікування, ВООЗ зазначила, що впродовж тижня у світі зафіксували понад 1,7 мільйона нових випадків зараження COVID-19, від ускладнень якого загинули ще близько 39 тисяч пацієнтів.
Відео Кількість хворих на коронавірус зростає: чому важливо дотримуватися маскового режиму
Відсьогодні в Україні нові карантинні зони. Збільшилася кількість червоних – їх стало 14. Там заборонена робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність закладів громадського харчування, ТРЦ, фітнес-центрів, магазинів. Столиця і надалі залишається в жовтій зоні карантину. Україна продовжує боротися із коронавірусом. На жаль, кількість нових випадків досі не зменшується. І в новий рік Незалежності ми вступаємо вже з цією хворобою та з новими викликами для всіх. Як кожен із нас може посприяти зупиненню нових спалахів та що втричі зменшує ризики інфікування – дивімось просто зараз.
