Підтримка малого бізнесу: Шмигаль розповів про "швидкі кроки" до виходу України з коронавірусної кризи

Підтримка малого бізнесу: Шмигаль розповів про "швидкі кроки" до виходу України з коронавірусної кризи

Фото: Національний банк України

Понад пів мільйона українців зараз мають статус безробітного.

Одним із пріоритетних завдань уряду для подолання наслідків економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, є створення робочих місць для мікро- та малого бізнесу.

Про "швидкі кроки" до поліпшення економічної ситуації прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів в ефірі передачі "Свобода слова" на ICTV.

"Найбільше постраждав мікро- та малий бізнес. Це самозайняті люди, багато з них оформились в центрі зайнятості і отримали статус безробітного", - зазначив посадовець.

За його словами, від початку карантину 150 тисяч українців вже працевлаштувалися, тоді як близько 640 тисяч "пройшли через статус безробітного".

"В нас сьогодні більше ніж пів мільйона людей мають статус безробітного і зареєстровані в центрах зайнятості. Це виклик, з яким ми, звичайно, також маємо справу. Маємо створити умови, коли створяться робочі місця. Найшвидше вони створяться в малому- та мікробізнесі", - наголосив Шмигаль.

Також, відмітив прем'єр, для підтримки українців, котрі постраждали від пандемії COVID-19, в уряді передбачили "програми соціальної підтримки людей, збільшення пенсій, пришвидшення оформлення допомоги по безробіттю, допомогу дітям для ФОПів, які втратили роботу". 

Водночас очільник уряду відмітив, що Україна має "важелі, які допоможуть подолати наслідки COVID-19" та вийти з кризи.

"Маємо низку заходів, від програм кредитних канікул до програм кредитування. А сьогодні показуємо рекорди, коли облікова ставка складає 6% - це рекорд, - розповів Шмигаль. - Сьогодні ми працюємо з міжнародними фінансовими організаціями. Україна єдина країна в світі, яка від початку кризи отримала підвищення кредитного рейтингу".

Нагадаємо, що у понеділок Кабінет міністрів України оприлюднив доопрацьовану програму діяльності. У новому проєкті розписані пріоритети та завдання для кожного міністерства. 

До викликів, які стоять перед Україною, Кабмін зарахував:

  • російську агресію;
  • пандемію COVID-19;
  • економічну кризу.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація