"Це вб'є вас": у США просять не брати Трампа за взірець та не захищатися від коронавірусу сумнівними ліками

"Це вб'є вас": у США просять не брати Трампа за взірець та не захищатися від коронавірусу сумнівними ліками

Фото: Associated Press

Американців закликали орієнтуватися на поради лікарів, а не президента.

Бурхливу реакцію спричинила заява президента США Дональда Трампа про те, що він вживає сумнівний гідроксихлорохін для профілактики захворювання на COVID-19.

Низка фахівців охорони здоров'я звернулася до американців із проханням не брати очільника Сполучених Штатів за взірець та не намагатися захиститися від нової недуги препаратом, ефективність якого досі не доведена. Про це повідомляє Fox News.

Лікар Білого дому Шон Конлі заявив, що разом із Трампом дійшов висновку, що користь від вживання гідроксихлорохіну перевищує відносні ризики. Та все ж чимало американських медиків закликали людей орієнтуватися на лікарів, а не на президента. 

"Ви повинні поговорити зі своїм лікарем, щоб вирішити, чи добре це для вас, - попередила медична співробітниця видання Джанетта Нешеват. - Це не буде корисним для всіх, хоча для когось це може бути корисно і потенційно може врятувати життя".

А от фахівець з інфекційних хвороб Медичного центру Вандербільта Вільям Шаффнер категорично заявив, що "не рекомендував би американцям просити своїх лікарів призначити їм гідроксихлорохін для профілактики COVID-19", адже "його споживання є абсолютно умоглядним".

Тим часом експрезидентка з планування сім'ї доктор Леана Вен заявила, що "немає доказів ефективності гідроксихлорохіну ні щодо лікування COVID-19, ні щодо профілактики". "Цей препарат має серйозні побічні ефекти. Я дуже стурбована тим, що Дональд Трамп продовжує моделювати поведінку, яка може завдати шкоди багатьом американцям", - написала Леана Вен на своїй сторінці у Twitter.

Ігнорувати американського президента також закликав виконавчий директор Medicare доктор Роб Девідсон. А тим часом відомий телеведучий Fox News Ніл Кавуто звернувся до глядачів із заявою, у якій наполегливо закликав американців не брати приклад з президента США.

Журналіст наголосив, що, згідно низки досліджень, гідроксихлорохін може бути небезпечним для людей із певними захворюваннями. "Це вб'є вас", - заявив Кавуто.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вже понад тиждень вживає сумнівний препарат гідроксихлорохін для профілактики захворювання на COVID-19. Він також уточнив, що вживає цинк, а нещодавно ковтнув початкову дозу азитроміцину. 

Нещодавно ж фахівці Департаменту охорони здоров'я в штаті Нью-Йорк та університету в Олбані дійшли до висновку, що гідроксихлорохін може не допомагати у лікуванні COVID-19, а, натомість, підвищувати ризик серцевого нападу. 

Також раніше повідомлялося, що розрекламовані Трампом ліки проти малярії не показують позитивних результатів під час лікування коронавірусу. Згідно аналітичних даних щодо використання препарату у клініках для ветеранів у Сполучених Штатах, серед тих, хто отримував гідроксихлорохін, спостерігалось більше смертей, ніж серед тих, кого лікували стандартними методами.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація