"Це не просто вірус": у ВООЗ розповіли про проблеми зі здоров'ям, які можуть залишитися після COVID-19

"Це не просто вірус": у ВООЗ розповіли про проблеми зі здоров'ям, які можуть залишитися після COVID-19

Фото: Associated Press

У пацієнтів, які одужали після коронавірусу, наслідки можуть зберігатися тривалий час.

У людей після коронавірусу тривалий час зберігаються наслідки перенесеного захворювання, які впливають на важливі системи організму. Йдеться про стомлюваність, кашель, утруднене дихання, ураження легень та серця.

Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус під час брифінгу 30 жовтня.

Він розповів, що відновлення після коронавірусу може тривати тижнями і навіть місяцями. Наслідки проявляються незалежно від статі, віку і того, де лікувався хворий (вдома чи в медзакладі).

"Протягом останніх кількох місяців я спілкувався з людьми, які мають середньо- і довгострокові наслідки COVID-19. Що дійсно турбує, так це широкий спектр симптомів, які з часом змінюються, часто накладаються одне на одного і можуть торкнутися будь-якої системи в організмі", - сказав він.

Він уточнив, що наслідки захворювання проявляються у різних формах: від стомлюваності, кашлю і задишки до запалення і ураження основних органів, зокрема легень та серця. Крім того, хвороба може позначитися на нервовій системі.

Водночас, він запевнив, що ВООЗ планує провести додаткові дослідження, щоб розробити "найкращі стандарти лікування, націлені на прискорення одужання пацієнтів і запобігання ускладнень".

"Хоча ми ще вивчаємо вірус, зрозуміло одне: це не просто вірус, який вбиває людей. У значної кількості людей цей вірус викликає низку серйозних довгострокових наслідків", - наголосив гендиректор ВООЗ.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що через прискорення пандемії COVID-19 деяким країнам, можливо, знову доведеться запроваджувати загальнонаціональний локдаун. Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус наголосив на тому, що світові лідери не зможуть більше "досягнути економічного відновлення" та "жити так, як ми жили раніше". 

Пандемія коронавірусу: Єврокомісія профінансувала перевезення хворих між медзакладами країн ЄС

Пандемія коронавірусу: Єврокомісія профінансувала перевезення хворих між медзакладами країн ЄС

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
8813
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація