"Будуть трупи на підлогах і у приймальних відділеннях", - професор про зростання кількості хворих на коронавірус в Україні

"Будуть трупи на підлогах і у приймальних відділеннях", - професор про зростання кількості хворих на коронавірус в Україні

Фото: УНІАН

Якщо кількість нових хворих на COVID-19 щодня становитиме 15-20 тисяч, то медична система не витримає.

Якщо в Україні кількість нових хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 щодня становитиме 15-20 тисяч, то медична система не витримає. І тоді підлоги та приймальні відділення медзакладів будуть заповнені трупами померлих.

Таку думку висловив доктор медичних наук, професор Сергій Дубров, який рятує хворих з тяжким чи критичним перебігом коронавірусу і практичний досвід та знання якого використовуються під час доопрацювання протоколів МОЗ, в інтерв'ю для "Радіо Свобода".

"Ми всі маємо розуміти, що якщо кількість осіб, які хворіють, нових захворювань щодня буде 15-20 тисяч, то медицина ляже. І просто у нас будуть ті кадри, які ми бачили під час першої хвилі на півночі Італії, тобто трупи на підлогах, трупи у приймальних відділеннях. Якщо кількість захворювань триватиме, мабуть, тижнів два з кількістю 15-20 тисяч нових випадків, тобто зрозуміло, що і тяжких хворих буде набагато більше. Тобто ми просто вже не витримаємо. У нас у відділенні інтенсивної терапії лікарні №17 (місто Київ – ред.), де я працюю, 10 ліжок – 10-11 хворих. Менше хворих у нас практично не буває", - розповів він.

Професор зауважив, що така кількість хворих для відділення інтенсивної терапії є досить багатою.

"Ковідний корпус у нас на 60 ліжок. І 10-11 хворих постійно у відділенні інтенсивної терапії. Це важка робота. Це не терапевтичне відділення або інфекційні відділення. Тобто тут 24 на 7, фактично ти фізично не можеш відійти від пацієнта. Я щойно з чергування. Заходячи до "червоної" зони на 4-4,5 години, ти звідти вже через ці 4-4,5 години просто виповзаєш, працюючи один без санітарки і медсестри. У кращому випадку нас вдень по двоє заходить", - додав Сергій Дубров.

За словами професора, кадрів не вистачає – санітарки звільнилися, а із медичних сестер практично ніхто не погодився працювати в інфекційній реанімації.

Нагадаємо, що, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, медична система України не витримає навантаження, якщо щоденно фіксуватимуть 30 тисяч нових хворих на COVID-19.

Як повідомлялося, в Україні 21 листопада зранку кількість інфікованих коронавірусом збільшилась до 612 665. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 14 580.

Робота на межі: як працює київська лікарня, у якій вже не лишилося ліжок для хворих на COVID-19

Робота на межі: як працює київська лікарня, у якій вже не лишилося ліжок для хворих на COVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація