"Будемо робити пом'якшення, це дозволяє ситуація", - глава МОЗ про вихід із карантину

"Будемо робити пом'якшення, це дозволяє ситуація", - глава МОЗ про вихід із карантину

Фото: УНІАН

Степанов наголосив, що завчасне пом’якшення карантину може звести нанівець усю роботу, зроблену за півтора місяця.

Україна почне поступово виходити із двомісячного карантину, що був запроваджений від 12 березня задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Цьому сприяє епідеміологічна ситуація.

Про це під час брифінгу 1 травня заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми розуміємо, що люди втомилися від карантину, і я ще раз хочу наголосити: ми кожного дня аналізуємо ситуацію і готуємо пом'якшення карантинних заходів вже від 11 травня. Всі ці наші пом'якшення, всі наші дії ґрунтуються на думці фахівців, думці епідеміологів, думці наших вірусологів, які знають, як себе треба поводити в таких ситуаціях - пандемії, яка зараз є в Україні. 11 травня ми будемо робити пом'якшення, бо сьогодні це дозволяє ситуація. Ці пом'якшення, які ми будемо робити, вони будуть ґрунтуватися на тих даних, які у нас є, і ми будемо впевнені, що вони у майбутньому, ці наші дії не погіршать ситуацію", - сказав міністр.

Він наголосив, що завчасне пом’якшення карантину може звести нанівець усю роботу, зроблену за півтора місяця. Зокрема, засудив дії Черкаської міської ради, яка послабила карантинні заходи в обласному центрі. Цією справою вже займаються правоохоронці, які відкрили кримінальне провадження. Наразі очільник МОЗ перебуває у Черкасах з робочим візитом, де відвідає чотири медичні заклади, починаючи з обласної дитячої лікарні.

Станом на 09:00 1 травня в Україні офіційно зареєстровано 10861 випадок інфікування новим коронавірусом. Із них видужали - 1413 осіб, померли - 272 людини, решта - лікуються.

Нагадаємо, від 12 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація