"Будемо другими в світі": в Україні запровадять QR-коди для відвідування громадських місць

"Будемо другими в світі": в Україні запровадять QR-коди для відвідування громадських місць

Фото: УНІАН

Україні необхідна цифровізація і централізація збирання інформацій про факти, підозри і випадки інфекційних захворювань.

Прем'єр міністр Денис Шмигаль озвучив "п'ять основних цифрових рішень", які мають допомогти приборкати пандемію COVID-19 в Україні. 

Проєкти поки перебувають в розробці, розповів очільник уряду під час виступу в Верховній Раді у вівторок, 17 листопада. 

За його словами, країні необхідна цифровізація і централізація збирання інформації про факти, підозри і випадки інфекційних захворювань.

Зокрема, планується запровадження QR-кодів для відвідування громадських місць, які будуть "централізовано генеруватися та розміщуватися самими закладами".

"Подібна система діє у Великій Британії. Ми будемо рухатися швидко і будемо другою країною у світі, яка запровадить подібні заходи", - зазначив Шмигаль. 

Також, за його словами, в Україні незабаром запровадять електронне направлення на ПЛР-тест, що "дасть можливість відслідковувати черги і не утворювати їх в режимі реального часу".

Окрім того, уряд запустить електронний рецепт на ліки, а також розширить програму "Доступні ліки" на антибіотики, необхідні для боротьби з COVID-19.

До того ж, очікується вдосконалення мобільного застосунку "Вдома" із впровадженням автоматичних штрафів за порушення режиму самоізоляції.

Раніше український прем'єр анонсував щотижневі розмови з мерами щодо карантину вихідного дня. Так, міські голови мають підготувати уряду свої пропозиції щодо подальшої співпраці з малим і середнім бізнесом, який зазнає збитків.

Степанов застеріг уряд, що скасування карантину вихідного дня може обернутися на колапс

Степанов застеріг уряд, що скасування карантину вихідного дня може обернутися на колапс

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація