"Буде занесений": лікарка спрогнозувала, як поширюватиметься грип в Україні в умовах коронавірусу

"Буде занесений": лікарка спрогнозувала, як поширюватиметься грип в Україні в умовах коронавірусу

Фото: Associated Press

Поки в Україні немає епідемії грипу.

Грип у цьому епідеміологічному сезоні у зв'язку з карантинними заходами, запровадженими через коронавірус, імовірно, буде поширюватися повільніше. Також одночасно інфікуватися кількома вірусами не можна.

Про це розповіла лікарка-вірусологиня Алла Мироненко на брифінгу 1 жовтня, пише "Укрінформ".

Медик каже, що оскільки початкові симптоми грипу і коронавірусу можуть бути одні й ті самі, то процес поширення грипу "розтягнеться в часі". Адже за перших проявів недуги люди йдуть на самоізоляцію.

"Поки що грипу немає, але він буде занесений. І його поширення буде повільним через масковий режим, карантинні заходи. Через те, що люди йдуть на самоізоляцію за перших ознак. Тому процес розтягнеться в часі", - припустила Алла Мироненко.

Крім того, вона зауважила, що заразитися одночасно і грипом і COVID-19 навряд чи можливо. Адже, як правило, хвора людина не інфікується іншим вірусом, тому що є таке явище у вірусології як інтерференція (блокування дії одного вірусу іншим і перебіг викликаного ним інфекційного процесу - ред.)

"Якщо місце вже зайнято, а боротьба триває за одні й ті самі клітини, за систему органів дихання, то іншому там вже не місце", - сказала Мироненко.

Нагадаємо, в Україні вирішили розробити тест-систему, яка дозволить визначати з одного зразка на що хвора людина: грип, парагрип чи коронавірус. Науковці вже отримали замовлення від держави на такі тест-системи.

У матеріалі ТСН.ua. йдеться про те, як у сезон інфекційних хвороб розпізнати COVID-19.

ВООЗ заявила про створення експрес-тестів, які виявлятимуть коронавірус за пів години

ВООЗ заявила про створення експрес-тестів, які виявлятимуть коронавірус за пів години

Повʼязані теми:

Наступна публікація